Mama ginekolog – praktyczne porady dla kobiet w ciąży

Ciąża to szczególny czas zarówno dla kobiety, jak i jej partnera. Kobiety w momencie zajścia w ciąże, szukają informacji na temat porodu oraz edukują się w zakresie wychowania przyszłego potomka. Mama ginekolog to blogerka, która uczy inne kobiety jak idealnie przeżyć czas ciąży, daje praktyczne wskazówki oraz edukuje w zakresie ich praw. Mama ginekolog to nie tylko kobieta posiadająca swoją gromadkę dzieci, ale także lekarz trwale związany z przyjściem kolejnych potomków na świat.

Moja ciąża – praktyczne wskazówki

Specjalnie dla was, zebraliśmy praktyczne wskazówki, mamy ginekolog. Wskazówki dotyczące wychowania dzieci, rozwiązywania problemów w ciąży i po urodzeniu dziecka, nigdy nie tracą ważności. Każda przyszła mama powinna dbać o swoje zdrowie niezależnie od chęci oraz poznać tajniki, jak czuć się dobrze i zdrowo przez cały czas.

Jak ubierać się w ciąży?

Pani ginekolog, mówi o jednej, bardzo ważnej zasadzie. Nie należy uciskać brzucha. Ubrania, które nosimy powinny być wygodne i dobre jakościowo. Już w pierwszych tygodniach ciąży warto zaopatrzyć się w nową bieliznę, dopasowaną do faktycznego rozmiaru piersi. Dobrym rozwiązaniem będzie bielizna sportowa, oddychająca. W doborze majtek, należy unikać koronek, niewygodnych gumek. Przyszłe mamy powinny postawić zdecydowanie na bawełniane bokserki. Warto przekonać się również do sukienek ciążowych, cienkich długich koszulek, koszul podkreślających brzuch oraz ubrań naszego partnera.

Seks w czasie ciąży

Jeśli zastanawiałaś się czy możesz uprawiać seks w ciąży, odpowiedź brzmi: TAK! Tylko 10% kobiet posiada przeciwwskazania do współżycia płciowego. Podczas oczekiwania na dziecko, kobiety wyglądają atrakcyjnie. Ich ciało zmienia się za sprawą hormonów. Także po pierwszych tygodniach ciąży popęd seksualny kobiety ciężarnej zwiększa się. Ciąża to wyjątkowy czas, wzbogacony o naturalną antykoncepcje. Zbliżenie może odbywać się bez zabezpieczenia.

Podstawowe zasady w ciąży

Kluczowe reguły wpływające na zdrowie przyszłego dziecka, powinna przestrzegać każda przyszła mama. Mają one bardzo duży wpływ na to, jak nasze dziecko będzie się rozwijać i czy urodzi się zdrowe. Po pierwsze, kategorycznie nie możesz pić alkoholu. Nawet najmniejszy kieliszek wina, może okazać się bardzo niebezpieczny dla dziecka. Nie istnieje także zasada, kontrolowanej dawki alkoholu dla kobiety w ciąży. Drugą zasadą jest natychmiastowe rzucenie palenia. Dym tytoniowy szkodzi twojemu dziecku. Ono się dusi! Pamiętaj również, aby:

  • Poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach. Pomoże on w wyborze nowych, tolerujących ciąże zamienników. Jeśli kupujesz leki bez recepty, zapytaj w aptece czy są bezpieczne dla kobiet ciężarnych.
  • Nie pracować w nocy.
  • Spożywać zbilansowaną, bezpieczną dla ciąży dietę. Należy pomijać surowe mięso, ryby, jaja oraz niemyte owoce i warzywa. W przypadku zatrucia pokarmowego, natychmiast skontaktować się z lekarzem.
  • Wyeliminować produkty mlecznych z diety. Kobiety w ciąży, mogą spożywać jedynie żywność wykonaną z mleka pasteryzowanego.
  • Należy utrzymać aktywność fizyczną, pomijając sporty mogące wyrządzić krzywdę oraz te o dużej intensywności.
  • Można beztrosko bawić się z domowym zwierzakiem. Nie zagrażają one ciąży.
  • Spożywanie kawy, należy ograniczyć do maksymalnie dwóch kaw dziennie. Można również spożywać gazowane napoje, które pomagają wyeliminować mdłości. Należy unikaj powszechnie znanych energetyków.
  • Przyszła mama może używać podstawowych środków do utrzymania czystości w domu. Należy jednak uważać, aby nie wdychać nadmiernie oparów z środków chemicznych.
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest