Linie na dłoni – co oznaczają? Jak je czytać?

Na wewnętrznych stronach naszych dłoni znajduje się wiele linii. Jak się okazuje, nie są one pozbawione znaczenia. Osoby, które interesują się wróżbiarstwem wiedzą, że na podstawie tych linii można odczytać los człowieka. Sztuka wróżenia z dłoni nazywa się chiromancja i znana jest już od dawien dawna. Jej początki miały miejsce około 5000 lat temu.

Linie na dłoni – co oznaczają?

Według chiromancji jedna ręka jest aktywna, a druga pasywna. Aktywna to zazwyczaj ręka, którą piszemy. Linie na ręce aktywnej mówią o zmianach zachodzących w ciągu życia, na ręce pasywnej linie wskazują na cechy, które osoba ma od urodzenia. Na dłoniach znajdziemy 4 główne linie papilarne: linie serca, głowy, życia i losu. Każda linia coś oznacza.

 • Linia głowy – pozioma linia, która znajduje się pośrodku. Analizując linię głowy, dowiedzieć się można o zdobywaniu wiedzy, stylu komunikowania się osoby oraz o stanie mózgu. Jeżeli linia jest krótka, oznacza, że dana osoba mówi niewiele i do rzeczy. Brak linii świadczy o lenistwie i powolności.
 • Linia serca – również jest to pozioma linia, która znajduje się powyżej linii głowy. Brak linii oznacza, że człowiek kieruje się logiką. Na podstawie linii serca można odczytać fizyczny oraz emocjonalny stan serca.
 • Linia losu – pionowa linia, zaczynająca się u podstawy dłoni i przebiegająca przez jej środek. Dzięki tej linii można ocenić karierę i sukces. Jest to linia, której nie posiadają wszyscy.
 • Linia życia – Zaczyna się gdzieś między dużym i wskazującym palcem. Kiedy ktoś nie posiada tej linii, oznacza to, że jest nerwowy. Poprzez linię życia określa się siłę życiową.

Na dłoniach jednak da się zauważyć wiele więcej linii. One również mają znaczenie i także wykorzystuje się je podczas wróżenia. Do linii drugorzędnych zaliczamy: linię zdrowia, sławy, pieniędzy, podróży, ślubu.

 • Linie drugorzędne również mają znaczenie. Linia pieniędzy jest linią pionową i przebiega pośrodku dłoni. Mówi ona o zdolności zarabiania pieniędzy.
 • Linia podróży, a właściwie linie. Są one krótkie i znajdują się na dole, z boku dłoni, po przeciwnej stronie niż duży palec. Stanowią one symbol podróży danej osoby.
 • Linia zdrowia – jest linią poziomą, która znajduje się w górnej części dłoni. Dzięki niej możemy zaczerpnąć informacji na temat stanu materialnego oraz zdrowia.
 • Linia ślubu, znajdują się ona pod małym palcem. Może być kilka linii ślubu. Wyraźne linie świadczą o ślubach.
 • Linia sławy dociera do palca wskazującego. Wskazuje na sukces społeczny.
  Oprócz linii głównych i drugorzędnych możemy odnaleźć jeszcze wiele innych linii, jednak nie odgrywają one większego znaczenia.

Wróżenie z rąk – czy działa?

Czytanie z dłoni wykonane przez osobę, która zajmuje się czymś takim profesjonalnie, może pomóc w podjęciu różnych decyzji życiowych. Oczywiście wszystko zależy od interpretacji, jednak profesjonalne czytanie z rąk może pomóc w przewidzeniu możliwych konsekwencji różnych działań, a także w przygotowaniu się na ewentualne przyszłe wydarzenia.

Linie na dłoni – z której dłoni czytać?

Często osoby, które czytają z rąk, mają swoje preferencje. Jednak istnieje rozgraniczenie między dłońmi, o którym wspominaliśmy. Jedna jest pasywna a druga aktywna. Wiele zależy od tego, która ręka u danej osoby jest dominująca.

Czy kształt dłoni ma znaczenie?

Tak naprawdę wszystko, co związane z naszą dłonią może pomóc w jej odczytaniu. Osoba, do której wybierzemy się na czytanie z dłoni, zapewne dokładnie obejrzy nie tylko linie, ale także kształt dłoni czy palców. Kształt dłoni możemy podzielić na 4 typy: ziemię, powietrze, ogień i wodę.

 • Ogień, czyli krótkie i owalne dłonie ze zgrabnymi palcami. Osoby o takich dłoniach są energiczne i nie lubią nudy. Do ich cech możemy również zaliczyć charyzmę i niezależność.
 • Woda, dłonie i palce krótkie, trójkątne albo kwadratowe. Woda oznacza osoby, które są wrażliwe i empatyczne.
 • Powietrze, cechują długie palce i wyraźne kłykcie. Osoby te są pomysłowe i ciekawskie. Są towarzyskie, jednak ukrywają swoje uczucia.
 • Ziemia, szerokie i kwadratowe dłonie. Są to osoby rozsądne i twardo stąpające po ziemi.

Wróżenie z dłoni może być bardzo ciekawym doświadczeniem. Chociaż mnóstwo osób podchodzi do tego sceptycznie, może warto jednak rozważyć czy nie ma w tym prawdy. Nawet sami możemy spróbować poczytać swoje linie, możemy się przy tym dobrze bawić.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest