Jak wzmocnić włosy i paznokcie? 3 sprawdzone sposoby

Osłabione i kruche paznokcie oraz wypadające i osłabione włosy to problem, który dotyczy wielu kobiet. Problem ten powraca najczęściej po długo trwającej zimie. Warto poznać trzy skuteczne i sprawdzone sposoby, które pozwolą przywrócić ich naturalny blask w krótkim czasie.

Zdrowa dieta

Skutecznym sposobem na wzmocnienie włosów i paznokci jest zaplanowanie odpowiedniej diety. Najlepiej jeśli w codziennym jadłospisie znajdzie się wiele rodzajów warzyw oraz owoców. Należy także usunąć z codziennych posiłków produkty zawierające tłuszcze nasycone oraz unikać dań w których przeważają cukry proste. Warto sięgać zwłaszcza po nieprzetworzone owoce i warzywa. Natomiast do przygotowywania potraw stosować wyłącznie wysokiej jakości oleje roślinne. Warto rozejrzeć się za produktami w których znajdziemy dużą zawartość witamin z grupy B. W tym szczególnie za tymi z dużą ilością biotyny. Nazywana również witaminą B7 wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz wspomaga naturalną odnowę włosów i paznokci.

Suplementy diety

Jeśli z jakichś powodów nie jesteśmy w stanie dostarczyć naszemu organizmowi zestawu potrzebnych mu witamin i mikroelementów w postaci pożywnych i różnorodnych posiłków to warto pomyśleć o suplementacji. Również ze względu na inne czynniki, na przykład stres, konieczne będzie sięganie po dodatkowe składniki. Ogromną zaletą suplementów diety jest to, że są one drobiazgowo przygotowane pod konkretne potrzeby. Nie ma więc mowy o przypadkowych zestawach witamin. Z łatwością znajdziemy takie, które swoim działaniem bezpośrednio przyczyniają się do wzmocnienia włosów i paznokci. Szeroki wybór bezpiecznych i sprawdzonych produktów można znaleźć między innymi w sklepie https://mybionic.pl/.

Kosmetyki do włosów i paznokci

Warto sięgać także po wysokiej jakości kosmetyki, które nie dość, że pozwolą zabłysnąć włosom i paznokciom, to dodatkowo je wzmocnią. Warto więc sprawdzać dokładnie informacje dostępne na opakowaniu. Dobry produkt powinien zawierać w sobie różnorakie substancje odżywcze oraz aktywne. Mają one za zadanie stymulowanie włosów do prawidłowego wzrostu, a także poprawiają wygląd paznokci w sposób naturalny. Sięgając po szampon należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby nie przesuszał włosów. Natomiast w przypadku odżywki należy upewnić się, że zawiera składniki, które działają na komórki organizmu od wewnątrz i nie powodują podrażnień nawet w trakcie długiego stosowania. Produkty te można znaleźć zwłaszcza wśród znanych marek. Ciekawym pomysłem są także specjalne olejki do włosów, które nadają im sprężystości i elastyczności.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest