Jak przyśpieszyć okres? 8 sprawdzonych sposobów!

Cykl miesięczny u kobiety trwa średnio 28 dni – ale faktycznie jest to indywidualna sprawa. Niektóre panie mają tendencję do niewielkich opóźnień miesiączki.

Skuteczne porady jak przyśpieszyć okres:

  1. Tabletki hormonalne – w celu przyspieszenia okresu poleca się stosowanie tabletek hormonalnych. W tym celu należy pójść do lekarza ginekologa i powiedzieć o swoim problemie. Specjalista zbada i przepisze lek. Nigdy nie wolno stosować pigułek hormonalnych bez porady specjalisty, lekarza. Zmiana w przyjmowaniu tabletek polega na przesunięciu terminu spodziewanej miesiączki poprzez kolejność przyjmowania pigułek. Wyliczamy wówczas jaki czas chcemy ominąć (wyjazd, wakacje). Należy wówczas zrezygnować z przerwy, przyjmując kolejne opakowanie – rozpocząć kolejny blister. Nie należy jednak zbyt często w ten sposób manipulować okresem.
  2. Tabletka Aspiryny – wywołuje oraz potęguje krwawienie. Jeśli do miesiączki jest blisko, to jest to sposób na przyspieszenie okresu. Nie wolno tego sposobu nadużywać. Jeśli jedna tabletka nie wystarczyła – nie należy próbować dalej. Może to mieć groźne, uboczne skutki dla zdrowia.
  3. Kąpiel w gorącej wodzie – najbardziej znanym sposobem na przyspieszenie miesiączki jest kąpiel w wannie, w gorącej wodzie. W związku z tym należy nalać wannę gorącej wody i zanurzyć się aż po szyję. Ciepło daje uczucie odprężenia i relaksu. Do kąpieli można dodać olejki zapachowe. Innym sposobem jest masaż brzucha ciepłą wodą. Leżąc wygodnie w wannie należy polewać go strumieniem wody. Zabieg ten można stosować również w kabinie prysznicowej.
  4. Sauna – działa w podobny sposób jak kąpiel w gorącej wodzie.
  5. Wysiłek fizyczny – wysiłek fizyczny także przyczynia się do szybszego wystąpienia miesiączki. Dlatego należy wykonać kilka pompek, lub skłonów. Można też pójść na jogging.
  6. Alkohol – aby przyspieszyć okres można napić się alkoholu. Czerwone wino, albo piwo. Spożyte z umiarem, pozwoli odprężyć się a oprócz tego ma właściwości rozkurczające.
  7. Zioła – w przypadku niektórych kobiet skuteczne są herbatki z nagietka albo z kwiatu czarnej malwy. Napoje te mają działanie rozkurczające. Dostępne są w aptece albo w sklepach zielarskich. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby nie stosować wszystkich rodzajów herbatek jednocześnie oraz zioła mogą również sprawić, że okres stanie się dłuższy i bardziej obfity.
  8. Przyjemny seks z partnerem – w czasie seksu należy skoncentrować się na przyjemnych doznaniach, rozluźnić się – oddać się w ręce partnera. Z pewnością przyspieszy to przyjście miesiączki.

Czy przesunięcie miesiączki jest bezpieczne?

Specjaliści mają różne zdanie na ten temat. Jedni podkreślają, że przesunięcie daty miesiączki nie ma niekorzystnego wpływu na nasze zdrowie. Z drugiej jednak strony pewna teoria mówi, że nadmierne kombinacje można stosować maksymalnie 2-3 razy w roku.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest