Wybieramy lampę do manicure

Lampa UV lub LED to jedno z urządzeń, które są niezbędne do wykonania stylizacji metodą hybrydową. Na rynku dostępnych jest jednak wiele profesjonalnych i prostych modeli – jak wybrać odpowiednią? Skorzystaj z naszych wskazówek.

Moda na manicure hybrydowy nie przemija – chętnie korzystamy z usług profesjonalnych stylistek, ale coraz więcej pań wykonuje stylizację samodzielnie. Potrzeba odrobiny cierpliwości, talentu i zestawu do hybryd. Komplet niezbędnych akcesoriów obejmuje m.in. cleaner, bazę, top, lakiery, ale potrzebna jest też lampa UV do hybrydy, ew. LED. Przygotowaliśmy kilka porad, jak wybrać lampę do utwardzania hybrydy odpowiednio do swoich potrzeb.

Lampa do paznokci – na co zwrócić uwagę?

Jednym z kluczowych urządzeń potrzebnych do wykonania hybrydy jest lampa UV lub LED. Odpowiednio wykonana stylizacja będzie odporna na zarysowania i uszkodzenia – efekt utrzymuje się aż około 3-4 tygodni. Na co jednak zwrócić uwagę podczas jej wyboru? Ważna jest m.in. moc lampy, technologia światła – UV lub LED, kształt oraz design.

Moc lampy. Bez odpowiedniej lampy nie można uzyskać idealnego efektu – nawet jeśli stosujesz wysokiej jakości lakiery. Najważniejszym kryterium jest jej moc – mostek mający 24 W może nie być wystarczający nawet do zastosowań domowych. Lampy o niskiej mocy utwardzają dłużej, poza tym na pewno nie poradzą sobie ze wszystkimi rodzajami lakierów hybrydowych i żelowych. Lepszym wyborem będzie lampa UV do hybryd dysponująca około 48-54 W. Moc ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku profesjonalnych zastosowań urządzenia.

Typ światła. Zwróć też uwagę na rodzaj promieniowania emitowany przez lampę. Modele UV reprezentują starszą technologię i utwardzają lakier dłużej, poza tym żarówki UV mogą się przepalać. Jednak na początku przygody z hybrydą może to być dobry, bo tańszy wybór. Lampy UV LED łączą obie technologie, dzięki czemu działają szybciej i dłużej posłużą. Z kolei do profesjonalnych salonów najlepsze będą lampy LED.

Kształt lampy. Popularne są między innymi mostki, czyli lampy otwarte, wykorzystywane głównie podczas wykonywania hybrydy w zaciszu własnego domu. Inny rodzaj to budki, wybierane głównie do salonów manicure. Są zabudowane z trzech stron i sprawdzą się podczas utwardzania stylizacji hybrydowej i żelowej. Często są wyposażone w lustra, które odbijają światło, dzięki czemu dociera ono do całej powierzchni paznokcia.

Wzornictwo i kolorystyka. Każda lampa UV do hybrydy ma też określony design i może występować w różnych kolorach. Warto wziąć to pod uwagę, urządzając salon lub szukając urządzenia do własnej łazienki. Popularne są m.in. lampy białe, czarne czy różowe.

Piękny manicure wymaga skompletowania dobrej jakości akcesoriów i kosmetyków – będą one gwarancją, że stylizacja będzie powstawała w bezpiecznych i dobrych warunkach, a także będzie cieszyła przez około 3-4 tygodnie. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze stylizacją paznokci, nie wybieraj na początek modelu najdroższego i o największej mocy – postaw na lampę prostszą w obsłudze.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest