Woda różana- znakomite właściwości

W starożytnym Egipcie rozpoczęła się historia istnienia kosmetyków, będących obecnie jednymi z najchętniej kupowanych produktów na świecie. Kosmetyki naturalne zasługują na szczególną uwagę, ponieważ właśnie od nich się wszystko zaczęło. Jednym z najstarszych oraz najlepszych naturalnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy jest woda różana. Stosowały ją mieszkanki Persji, Bułgarii, Grecji, Rzymu, Egiptu. Już Kleopatra doceniała jej kojące oraz chłodzące właściwości. Pomimo, że od tamtej pory minęło kilka tysiącleci, wodę różaną nadal można znaleźć na półkach w wielu drogeriach.

Czym jest woda różana?

Woda różana wytwarzana jest w procesie destylacji płatków róży. Jest ona produktem ubocznym przy wytwarzaniu olejku różanego. Oszacowano, że do otrzymania 1 kg ekstraktu z płatków róży niezbędne jest blisko 5 ton kwiatów. Woda różana jest źródłem przeciwutleniaczy, flawonoidów (m.in. kwercyny), które chronią przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz garbników działających przeciwzapalnie, ściągająco oraz antybakteryjnie. Ponadto płatki, z których wytwarza się kosmetyk posiadają w swoim składzie witaminy z grupy B, witaminę C, A, D i E.

Właściwości i zastosowanie

Woda różana wyróżnia się właściwościami prozdrowotnymi. Pomaga ona łagodzić bóle głowy, uspokaja nerwy, poprawia samopoczucie. Inhalacje wodą różaną regulują pracę mięśnia sercowego oraz usprawniają pracę systemu odpornościowego. Stosowana jako okład działa kojąco również na zmęczone oczy. Ze względu na właściwości antybakteryjne wody różanej stosuje się ją w trakcie przeziębienia oraz anginy do płukania ust i gardła. Co więcej, woda różana znalazła zastosowanie jako składnik kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Polecana jest ona do każdego rodzaju cery. Woda różana przywraca właściwe pH skóry, poprawia jej koloryt, zmniejsza pory i działa nawilżająco. Wpływa ona korzystnie także na kondycję włosów.

Niemalejące zainteresowanie właściwościami, znanej od wieków, wody różanej jest dla niej najlepszą reklamą oraz stanowi dowód na jej skuteczność. Jest to kosmetyk idealny, który nie tylko wyróżnia się szerokim zakresem działania, ale także zachwyca zapachem. Dzięki wodzie różanej możemy poczuć się niczym piękność znad Nilu- Kleopatra.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest