Włosy na brzuchu czyli męski problem z owłosieniem. Jak temu zaradzić?

Nadmierne owłosienie jest problemem spotykającym wiele ludzi. Owłosienie może występować w różnych miejscach ciała – bardziej standardowych jak pachy, bikini, nogi, ale rzadziej spotykanych na przykład na brzuchu. Problem najczęściej dotyczy mężczyzn z rozległym owłosieniem typu męskiego, które pokrywa większą część ciała. Często jest to powód wstydu, dyskomfortu wśród mężczyzn, jednak są sposoby, żeby temu zaradzić.

Przyczyny nadmiernego owłosienia

Zasadniczo są dwie przyczyny nadmiernego owłosienia ludzkiego ciała zarówno standardowych obszarów jak nogi, pachy, jak i mniej na przykład brzucha. Nadmierne owłosienie na brzuchu może być dziedziczne. Można mieć zapisane w genach gęste i duże owłosienie. W pełni kształtuje się do 30 roku życia, jednak po okresie dojrzewania niewiele się zmienia. Inną przyczyną jest duża ilość testosteronu (hormonu męskiego) w organizmie. Im więcej testosteronu w organizmie, tym więcej włosów na ciele tak mężczyzny, jak i kobiety.

Metody działania w walce z owłosieniem na brzuchu

Najlepszą metodą będzie depilacja laserowa w salonie kosmetycznym. Jest to metoda trwała, która polega na osłabieniu włosków. Włosy osłabione po kilku seriach zabiegu w gabinecie kosmetycznym wypadają i jeśli po kilku latach odrosną będą one słabe i mało widoczne.

Nieco innymi i mniej efektywnymi sposobami będzie depilacja maszynką z lub bez pianki do golenia, golarką, kremami do depilacji oraz woskiem. Są to metody mniej trwałe niż zabieg depilacji laserowej. Depilacja golarką lub golarką elektryczną jest bardzo szybką i tanią metodą, jednak włoski odrastają szybko i są sztywniejsze. Łatwo także o zacięcie.

Kremy do depilacji są szybką i bezbolesną metodą depilacji, jednak mogą wywoływać uczulenie, podrażnienia i efekty są krótkotrwałe. Woskowanie jest nieco trwalszą metodą depilacji (włoski odrastają po około trzech tygodniach), jednak również bardzo bolesną.

Zalety i wady depilacji brzucha

Każdy, kto decyduje się na depilację powinien wiedzieć, że jak wszystko ma ona swoje zalety i wady. Niewątpliwą zaletą będą ładnie wyeksponowane mięśnie, ciężko wypracowane odpowiednią dietą i ćwiczeniami. Osoby mające do ukrycia pewne mankamenty figury powinny mieć na względzie, że owłosienie lekko pomaga je ukryć.

Kolejną zaletą może być wygoda własna i ewentualnie partnerki – niezależnie od miejsca, które można ogolić.
Mając wydepilowane ciało łatwiej też zachować higienę, zwłaszcza u osób borykających się z nadpotliwością.
Wadą jest kosztowność i czasochłonność zabiegu depilacji laserowej. Zabieg ten trzeba powtarzać kilkukrotnie, zanim wszystkie włoski wypadną. Powinno się go wykonywać w okresie jesienno-zimowym lub bardzo wczesno wiosennym, żeby miejsce świeżo po zabiegu nie było narażone na dostęp do promieni słonecznych, które mogłoby wywołać podrażnienia i przebarwienia na skórze.

Kolejną wadą jest możliwość podrażnienia delikatnej skóry (jak przy każdej metodzie depilacji). Zaradzić temu można stosując się do wytycznych osoby wykonującej zabieg, która udzieli także wskazówek, jak dbać o skórę przed, pomiędzy zabiegami, a także po depilacji.

Najważniejszym wskaźnikiem – depilować brzuch czy nie powinien być komfort. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw przed podjęciem decyzji. Należy mieć także na względzie, że włosy jako pozostałość procesu ewolucji prędzej czy później odrosną, dlatego może warto czasem zaryzykować i sprawdzić, jak się będzie czuło przy mniejszym owłosieniu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest