Usuń zmarszczki palacza – domowe sposoby!

Wraz z wiekiem, zaczynają pojawiać się zmarszczki palacza. Kobieca skóra, jest delikatniejsza i dlatego jest bardzo wrażliwa na powstawanie. Na skórę dookoła ust oddziałują również inne czynniki, takie jak wiek oraz wysuszenie. Chodzi tutaj o charakterystyczne ułożenie ust sprzyjające powstawaniu zmarszczek. Usuwanie takich zmian, nie jest proste. Jednak, są takie możliwości bez pomocy chirurga.

Zmarszczki rodzaje

Idea botoksu, sama w sobie jest dość dobra, ale tylko dla osób, które naprawdę mają na to odpowiednie fundusze, oraz ich zmarszczki są już na tyle widoczne, że kosmetyki nie spełniają swojego zadania. Aby zacząć kuracje, należy najpierw ustalić jakiego rodzaju mamy zmarszczki. Można je podzielić na kilka rodzajów. Zmarszczki mimiczne, powstają głownie na skutek uśmiechania się. Zagłębienia biegną od nosa, po kąciki ust. Zmarszczki marionetki, pionowe linie biegnące po obu stronach ust. Pionowe zmarszczki, pojawiają się nad górną wargą. To one właśnie są nazywane zmarszczkami palacza.

Sposoby na zmarszczki palacza

Przede wszystkim nie należy zapominać o zapobieganiu. Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy, należy zacząć używać po 25 roku życia, a najpóźniej po 30. Do tego czasu należy używać kremu nawilżającego, aby zapobiegać wysuszaniu cery. Przed wyjściem, nakładać krem z filtrem UV, ponieważ skóra narażona jest na problemy związane z promieniowanie słonecznym.

Istnieje wiele sposobów usuwania zmarszczek palacza. Kiedy już pierwszy krok, jaki jest krem przeciwzmarszczkowy mamy za sobą, można spróbować serum o dużo większej stymulacji komórek. Dobrym rozwiązaniem jest kolagen. Jest dobrze tolerowany przez skórę, posiada silnie nawilżające właściwości. Aby uzyskać efekt liftingu, można zdecydować się na gotowe maseczki odżywcze lub płatki nasączone kolagenem. Można kupić je w drogerii, a skutki są naprawdę dobrze. Można również spróbować masażu, który powoduje produkcje naturalnego kolagenu.

Również peelingi chemiczne, pomagają usunąć zniszczoną skórę i odsłonić jej nowe warstwy. Po takim zabiegu, krem będzie wchłaniał się dużo bardziej. Kolagen, można również spożywać w diecie. Należy wybierać takie produkty, które go posiadają. W takim połączeniu domowe usuwanie zmarszczek palacza, może się naprawdę udać.

Kiedy jednak domowe sposoby nie dają zadowalającego efektu, wtedy można zastanowić się nad zabiegiem mającym na celu wypełnienie. Należy pamiętać o tym, aby wykonać go w renomowanej placówce oferującej wiele udogodnień dla pacjenta. Trzeba też brać pod uwagę przeciwwskazania.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest