Tusz wodoodporny – Ranking TOP5 tuszy. Sprawdź jak nie dać plamy!

Długie rzęsy i głębokie spojrzenie to niewątpliwy atut kobiety. Pomalowane rzęsy to tzw. kropka nad “i” w codziennym makijażu, podkreślająca zarówno mocny makeup na wieczór, jak i codzienny, rozświetlający do pracy. Wielokrotnie kobiety wymianą mascarę jako podstawę swojego makijażu, uznając, że jej użycie daje niezwykle spektakularny efekt otwartego i wypoczętego spojrzenia.

Niestety, specyfika takiego produktu wymaga ogromu testów i sprostania wyzwań. Podmuchy wiatru, alergie, wzruszające sceny podczas seansu filmowego, kichanie, deszcz lub łzy wzruszenia przyczyniają się do nieestetycznego rozmazywania. W związku z powyższym producenci proponują i tworzą nam produkty, które mają sprostać tym trudnym sytuacjom, Jakie zatem są najlepsze mascary wodoodporne, które faktycznie nie rozmażą się pod wpływem zmian temperatury lub podczas treningu?

Jak zmyć wodoodoporny tusz do rzęs?

Jednym z największych problemów i wątpliwości, wynikających z używania wodoodporno tuszu do rzęs jest nieumiejętny demakijaż. Jako, iż z założenia jest tusz trwalszy i oporniejszy na wodę, pamiętaj o kilku podstawowych zasadach.

  • nie trzyj oka – pocieranie i używanie silnych środków jest szkodliwe dla skóry wokół oczu, ale także dla samej śluzówki. Twoim zadaniem jest rozpuścić produkt, a nie rozmazać go po skórze, dlatego w przypadku tuszu wodoropodobnego ważniejszy jest produkt niż sam proces demakijażu
  • używaj tłustych środków na bazie olejków, a nie wody. Idealnie w tym celu sprawdzi się naturalny olej kokosowy, olejek do demakijażu, płyn dwufazowy.
    nałóż środek na wacik higieniczny, a następnie przytrzymaj go na oku przez kilka sekund. Ponownie –
  • nie trzyj oka. Ściągnij rozpuszczony tusz delikatnym ruchem w kierunku kącika zewnętrznego. W razie konieczności – powtórz tą czynność.

5. Christian Dior: Diorshow Waterproof Mascara

Niezwykle trwała mascara, dająca efekt mocnego pogrubienia i wydłużenia. Co ważne – nie kruszy się i nie osypuje, co z pewnością docenią osoby trenujące na siłowni w makijażu. Kształt szczoteczki jest ergonomiczny, a sama konsystencja jest lekka i dość płynna, dzięki czemu tusz nie obciąża rzęsy i pozwala na ich trwałe uniesienie i podkręcenie. Łatwo się rozprowadza i dzięki kształtowi szczoteczki pozwala na malowanie dolnych rzęs. Cena to około 130 zł i z tego względu zajmuje w naszym rankingu 5 miejsce..
img thing

bt przycisk sprawdz

4. Bourjois: Twist Up The Volume Waterproof Mascara

Czwarte miejsce zarezerwowane jest dla niezwykle ciekawego produktu, wyposażonego w szczoteczkę Twist 2 w 1. Dzięki tej technologii, przekręcając rączkę uzyskujemy dwa różne kształty, które idealnie dopasowują się do potrzeb górnych i dolnych rzęs. Idealna dla osób, które noszą szkła kontaktowe. Nie kruszy się, utrzymuje cały dzień, nawet wtedy gdy pada lub czeka nas wzruszający film. Jak wskazuje producent – pozostaje w swoim miejscu nawet przez 24 godziny, a gładka konsystencja pozwala na budowanie i nakładanie kilku warstw produktu. Cena to 49 zł.
738494

bt przycisk sprawdz

3. Collistar: Mascara Design Waterproof

Mascara zagęszczająca i pogrubiająca rzęsy, wykazująca się trwałością również w środowisku o dużej wilgotności. Jak podaje producent, pogrubia nasze rzęsy o 69% i zagęszcza je o 28% po 30 dniach regularnego używania. W składzie znajduje się także prowitamina B5, która uelastycznia rzęsy, zapobiegając ich łamaniu i kruszeniu. Szczoteczka o prostym i klasycznym kształcie.
Cena za 11 ml to około 100 zł.
colistar

bt przycisk sprawdz

2. Too Faced better than sex Waterproof

Drugie miejsce zajmuje prawdziwy hit ze świata beauty, który zyskuje popularność głównie przez swoją formułę. To ona wzbogacona jest w kolagen, który wydłuża i pogrubia nasze rzęsy. Duża, wyprofilowana szczoteczka niezwykle dobrze rozdziela rzęsy i doskonale sprawdza się do tzw. szybkiego makijażu. Produkt można nakładać warstwami – nawet 3 warstwy nie sklejają rzęs, dając wyraziste spojrzenie. Na rynku istnieje też wersja niewodoodporna – obie kosztują około 120 zł.

m13630819 350614 medium

bt przycisk sprawdz

1. Wibo: Volume Extreme Waterproof Mascara

Nasze zestawienie zamyka najtańsza i jednocześnie nie odstępująca kroki swoim poprzedniczką mascara wodoodporna marki Wibo. Bardzo silnie pogrubia, nie kruszy się i nie rozmazuje pod wpływem wilgoci. Daje naturalny efekt niesklejonych rzęs, jest łatwo dostępna i kosztuje nie więcej niż 10 zł. Idealna dla miłośniczek pokaźnych, grubych szczotek.
39063

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest