Top 5 szczoteczek sonicznych – ranking najlepszych szczoteczek!

Szczoteczki soniczne zdobywają szturmem rynek światowy, wypierając powoli tradycyjne szczoteczki manualne. Nic dziwnego, bowiem dzięki szybkim ruchom głowicy likwidują zabrudzenia, przebarwienia, przyczyniają się do usuwania kamienia nazębnego. Kilkuminutowe mycie szczoteczkami sonicznymi daje bardziej efektywny (i efektowny) rezultat, przyczyniając się tym samym do zdrowych, bielszych i czystych zębów. Mając na uwadze ten trend, przygotowaliśmy listę 5 najlepszych szczoteczek sonicznych na rynku, które możesz nabyć już teraz w wybranych sklepach.

Jak działa soniczna szczoteczka?

Zanim jednak przejdziemy do rankingu, spróbujmy zrozumieć działanie (i co za tym idzie – efekty) regularnego używania szczoteczek. Po pierwsze – szczoteczka tego typu opiera się na wykonywaniu ruchów wymagających. Po drugie – emitowaniu fal o częstotliwości dźwiękowej. Dzięki takim właściwościom i poruszaniu się szczoteczki z prędkością nawet 100 000 ruchów na minutę mamy pewność usunięcia i przesunięcia zalegających resztek pokarmowych. Efektu tego nie uda nam się uzyskać zwykłą, manualną szczoteczką.

Co ważne – pomimo takiego działania, szczoteczki są delikatne i mało inwazyjne, przez co nie ulegają uszkodzeniom dziąsła czy podniebienie. Z tego też względu szczoteczek sonicznych używają chorzy na paradontozę, a nawet dzieci.

Które z nich są najlepsze i jaki model warto mieć na swoim łazienkowym blacie? Ranking TOP5

5)Curaprox Szczoteczka Soniczna Hydrosonic Black Is White

Piąte miejsce w naszym rankingu zajmuje szczotka wykonana ze specjalistycznego włosia Curen, która zmienia swoją twardość w zależności od namoczenia i wilgotności. Usuwa i oczyszcza płytkę nazębną, oraz posiada 3 tryby – intensive, soft i massage, który masuje i dba o dziąsła. Ponadto, akumulator wytrzymuje tydzień przez ładowania, więc jest to idealna opcja na wyjazdy i wczasy. Cena za sztukę to około 700 zł i właśnie ze względu na swoją cenę zajmuje ostatnie miejsce w naszym zestawieniu.

shopping 3

bt przycisk sprawdz

4) Seysso Oxygen

Jedna z najszybszych i najnowocześniejszych szczoteczek na rynku. Posiada 3 tryby, osiągając prędkość nawet 96 tysięcy obrotów na minutę. Ponadto ma wbudowaną kontrolę czasu oraz jakości mycia zębów, a zastosowany w szczoteczce akumulator litowo-jonowy zapewnia nawet 250 minut mycia zębów. Cena szczoteczki to około 270 zł.

shopping 2

bt przycisk sprawdz

3) Philips Sonicare Easy Clean

Brązowy medal zyskuje podstawowa szczoteczka marki Philips, która z pewnością odpowie na potrzeby początkującego użytkownika. Szczoteczka ma wbudowane programy, takie jak timer, który informuje o upływie 2 minut; czujnik nacisku, który zapobiega zbyt mocnemu i dociskaniu szczoteczki do dziąsła lub zębów. Cena zestawu to 130 zł.
shopping 1

bt przycisk sprawdz

2) Szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean

Idealna szczoteczka dla osób, które cenią jakość i nie potrzebują dodatkowych gadżetów w zestawie. Podczas obrotów wykorzystując technologię DFA, który pozwala usuwać podstawowe zabrudzenia i biofilm, ale również rozbija łańcuchy bakterii które powodują powstawanie próchnicy. Ponadto, szczoteczka posiada 5 trybów pracy. Drugie miejsce zajmuje głównie przez swoją wysoką cenę – około 500 zł.
shopping

bt przycisk sprawdz

1) Smilesonic EX

Profesjonalna szczoteczka, wyróżniająca się ciekawymi funkcjami i aż 5 trybami pracy. Bardzo poręczna, efektowna, pełniąca rolę również dekoracyjną w naszej łazience. Nowoczesny design i aż 5 kolorów do wyboru z pewnością docenią miłośnicy rzeczy ładnych i atrakcyjnych wizualnie.

Dodatkowo, maseczka posiada w sobie tryb clean – czyli podstawowy, wykonujący 62 tysięcy ruchów na minutę, white – wybielający, polish – polerujący, gum care – ochraniający dziąsła i sensitive – delikatny, idealny dla osób z wrażliwym uzębieniem. Ponadto w zestawie znajdziemy 4 różne końcówki. Cena całego zestawu to około 350zł.
smilesonic ex white

bt przycisk sprawdz

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest