Szamponetki koloryzujące do włosów – wszystko na ich temat!

Szamponetki do włosów są doskonałą alternatywą dla każdego, kto pragnie zmienić swój kolor włosów na niedługi czas. Nigdy nie mamy pewności podczas farbowania czy wybrany przez nas kolor pojawi się po zaaplikowaniu. Tutaj nie ma większego z tym problemu, gdyż utrzymują się zazwyczaj do pierwszego mycia, czasem dłużej.

Czym są szamponetki i jak się je stosuje?

W szamponetkach jest zawarta farba bez amoniaku. Pigmenty nie wnikają do środka włosa, tylko oblepiają go z zewnątrz. To wszystko sprawia, że są bezpieczne w stosowaniu i użycie ich nie niesie za sobą większych szkód. Zawartość szamponetki nakładamy na mokre włosy (najlepiej już na umyte), potem czekamy od 20 do 30 minut, a następnie spłukujemy.

Komu proponowane są szamponetki?

Zaleca się stosowanie ich każdemu, kto ma wrażliwą skórę głowy oraz dla wszystkich, którzy obawiają się chemii zawartej w produkcie. Można je również użyć, wtedy kiedy boimy się utracić nasz naturalny kolor włosów. Tutaj mamy gwarancję tego, że kolor na pewno zejdzie niż w porównaniu do tradycyjnych farb.

Zalety szamponetek

Farbowanie włosów szamponetkami koloryzującymi wiąże się z wieloma pozytywnymi aspektami takimi jak:

  • możliwość przetestowania nowego koloru
  • ukrycie niechcianego koloru włosów
  • nowa stylizacja na okazjonalne wyjście
  • cena i dostępność
  • niezniszczona struktura włosa
  • szybka możliwość aplikacji

Jak dobrać kolor włosów do urody?

Każda z pań jest jedyna w swoim rodzaju. Jednak różni nas wygląd i typ urody, który zlewa w sobie pewne kolory pasujące bardziej niż inne. Poniżej przedstawiamy cztery najbardziej wyróżniające się wśród kobiet:
Wiosna – Panie o tym typie urody mają jasną urodę i delikatne rysy twarzy. Mogą występować piegi i rumieńce. Oczy przybierają barwę zieleni, szarości, miodu i niebieskiego nieba. Zalecany kolor to jak najbardziej ciepły odcień brązu.
Lato – Kobiety lato mają zazwyczaj beżową lub oliwkową karnację. Oczy są grafitowe, niebieskie, przeplatane często szarością. Kolory dla takich pań to jasny blond i chłodny brąz.
Jesień – Najczęstsze skojarzenie to kobiety zielonookie o rudawych włosach. Cera jest jasna i wrażliwa. Mogą pojawić się piegi. Oczy są ciemnobrązowe lub mają bursztynowe odcienie. Proponowane kolory to rudy, miedziany, bursztynowy i czekoladowy.
Zima – Mocno zarysowane rysy twarzy. Cera blada lub porcelanowa. Oczy o mocnych barwach: ciemnoniebieskie, czarne lub zielone. Kolory pasujące to czerń, ciemny brąz czasem platynowy blond.

Nie ma chyba na świecie ani jednej kobiety, która nie lubi eksperymentować i udoskonalać w sobie wszystko, co najlepsze. Włosy od pokoleń są jednym z największych atutów pań, dlatego nie ma co się dziwić, że wybór koloru włosów jest trudną decyzją. Na szczęście naprzeciw wychodzą nam szamponetki, które umożliwiają wybrać ten najwłaściwszy. Wobec tego nie rezygnujmy z planów lepszej siebie i zróbmy coś, co pozwoli, że poczujemy się świetnie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest