Sauna na włosy – jak działa? Czy jest skuteczna?

Salony fryzjerskie oferują mnóstwo zabiegów nawilżających włosy. Warto pochylić się nad sauną dla włosów. Sauna dla włosów, czyli SPA dla włosów sprawia, że odżywcze składniki dobrze wnikają we włosy. Głębokie nawilżenie jest szczególnie dobre dla włosów farbowanych i zmęczonych słońcem, ponieważ regeneruje wewnętrzną strukturę włosa i nawilża każdy włos od środka.. Sauna daje efekty podobne do tych uzyskiwanych po odżywce. Włosy stają się odporne na czynniki zewnętrzne oraz zdrowsze.

Sauna na włosy – na czym polega?

Na zabieg ten powinny zdecydować się panie, które mają włosy osłabione i zniszczone (prostowaniem, ondulacją, słońcem, farbowaniem, codziennym modelowaniem). Sauna na włosy nie jest sauną w dosłownym rozumieniu. Aparat w kształcie kopuły jest większy od tradycyjnej suszarki fryzjerskiej. Zanim rozpocznie się zabieg, włosy należy dwukrotnie umyć szamponem. Następnie na włosy nakładana jest specjalna odżywka-maska, przeznaczona do sauny. Wyboru odpowiedniej pomoże dokonać fryzjer. Rodzaj zastosowanej odżywki musi być dostosowany do typu i stanu włosów. Po nałożeniu odżywki włosy są upinane, a klientka siada pod szklanym lub plastikowym ,,hełmem”. Z tyłu urządzenia znajduje się pojemnik na destylowaną wodę, która po nagrzaniu się do 40 stopni C (niższa od tej w normalnej saunie) zaczyna wydzielać parę wodną. Jest to miły zapach nałożonej wcześniej odżywki. Wydzielający się ozon stymuluje krążenie w skórze głowy, co rozszerza naczynia krwionośne. Dzięki temu dochodzi do pobudzenia cebulek włosowych. Dlatego sauna może pomóc w przypadku wypadania włosów, zadziałać przeciwłupieżowo i przeciwprzetłuszczająco. Całość trwa ok. 20 minut, a potem włosy są płukane chłodną i ciepłą wodą, suszone i układane.

Sauna na włosy – efekty zabiegu

Sauna na włosy sprawia, że łatwiej jest je rozczesać, są bardziej sprężyste i lśniące. Na intensywnie nawilżonych włosach znacznie lepiej prezentuje się kolor włosów farbowanych. Wilgoć i ciepło zmiękczyły bowiem ich łuskę, dzięki czemu cząsteczki keratyny i D-pantenolu mogły wniknąć w głąb łodyg, wzmocnić je i uszczelnić. Jednak z każdym myciem cząsteczki preparatu będą wypłukiwane. Dlatego zabieg warto powtarzać raz w tygodniu, by uzyskać stały efekt. Zaleca się miesięczną kurację.

Para wodna i ciepło zmiękczają łuski włosów i skórę głowy. Daje to efekt skuteczności. Maseczka nałożona na włosy bez problemu wnika we włosy, skutecznie je regenerując dzięki wyższej temperaturze, która odchyla pory i rozchyla łuski włosów. Ich strukturę odbudowują substancje odżywcze.

Sauna do włosów – domowe sposoby

Co ciekawe zabieg można wykonać również w domowych warunkach. Niepotrzebna jest do tego profesjonalna sauna do włosów (używana w salonach). Najpierw musimy umyć włosy szamponem i delikatnie wysuszyć. Następnie rozprowadzamy na włosach dobrą maskę i zakładamy na głowę foliowy czepek. Saunę fryzjerską zastępujemy miską z gorącą wodą, nad którą trzymamy głowę przez 20 minut. Później płuczemy włosy letnią i ciepłą wodą oraz suszymy. Warto wybrać kosmetyki wysokiej jakości dostosowane do indywidualnych potrzeb. Efekty uzyskujemy podobne do tych z salonu.

Sauna na włosy – cena

Cena zabiegu waha się od kilku do kilkudziesięciu złotych.
Sauna na włosy pozwala zregenerować włosy matowe i pozbawione blasku oraz poprawić ich wygląd. Zabieg ten oferuje coraz więcej salonów fryzjerskich, ponieważ cieszy się skutecznością. Jako że wysoka temperatura wzmacnia efekt działania substancji zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest