Rzęsy magnetyczne – czy warto? Jak je założyć i zdjąć? Opinie

Jeżeli nie zostałaś obdarzona przez naturę długimi i gęstymi rzęsami, pewnie nie obce Ci są różne sposoby poprawiające ich objętość. Przedłużanie rzęs to zabieg kosztowny, długotrwały i męczący, który może negatywnie wpłynąć na Twoje naturalne włoski. Sztuczne rzęsy na kleju są trudne do nałożenia i koszmarne do usunięcia. Na rynku pojawił się nowy produkt – rzęsy magnetyczne. Producenci przekonują, że to nowy sposób na długie i puszyste rzęsy bez uciążliwej aplikacji i za mniejsze pieniądze niż przedłużanie, ale czy warto je stosować?

Rzęsy magnetyczne – jak to działa?

Na rynku dostępne są podwójne rzęsy na magnes, które mają po dwa paski na każde oko. Jeden zestaw umieszcza się nad naturalnymi rzęsami, a drugi poniżej, tak aby oba zaciskały się razem, obejmując naturalne rzęsy. Opinie na ich temat są mieszane, niektóre recenzentki wytykały im, że nie są łatwiejsze do nałożenia od zwykłych sztucznych rzęs na kleju.
Inne firmy wykorzystują tlenek żelaza, który jest zawarty w kredce do oczu. Sztuczne rzęsy mają magnesy, które przyciągają ten związek i w ten sposób utrzymują się na powiece przylegając do naturalnych rzęs.

Ostatnio pojawił się nowy rodzaj rzęs magnetycznych, które w przeciwieństwie do tradycyjnych nie obejmują naturalnych rzęs. W ich zestawie znajduje się opakowanie żelowego eyelinera o namagnesowanej formule oraz magnetyczny pasek do każdego oka, który utrzymuje rzęsy na miejscu. Wszystko, co trzeba zrobić, to nałożyć eyeliner na podstawę swoich naturalnych rzęs, a następnie umieścić sztuczne rzęsy na eyelinerze.

Jak nakładać i zdejmować rzęsy magnetyczne?

Podobnie jak przy nakładaniu każdego rodzaju rzęs na pasku, tak i przy nakładaniu rzęs magnetycznych trzeba wykazać się pewną sprawnością i trochę poćwiczyć, ale w przeciwieństwie do innych sztucznych rzęs stawka jest dość niska. Jeśli się pomylisz, wystarczy rozerwać paski magnetyczne i zmienić ułożenie rzęs, bez ryzyka przyklejenia palca do oka.

Sposób zakładania rzęs magnetycznych zależy od marki jaką wybierzesz, więc najlepiej jest podążać za instrukcją zamieszczoną na opakowaniu. Wskazówki dotyczące większości rzęs magnetycznych są dość proste. Przed założeniem rzęs magnetycznych nakładamy warstwę tuszu na naturalne rzęsy.

Następnie ostrożnie wyjmujemy z opakowania górną rzęsę i delikatnie umieszczamy ją na naturalnych, tak aby znajdowały się jak najbliżej linii rzęs. Trzymając górną rzęsę na miejscu, wyjmujemy dolną z opakowania i umieszczamy ją pod naturalną linią rzęs. Kiedy obie rzęsy są ułożone w jednej linii, magnesy połączą się. W przypadku wersji z eyelinerem sytuacja jest znacznie łatwiejsza. Najpierw nakłada się warstwę eyelinerem na linie rzęs, a następnie umieszcza na niej rzęsy magnetyczne i gotowe.

Pierwszy sukces za nami, pojawia się pytanie jak je teraz zdjąć?

Podczas usuwania rzęs magnetycznych nie odrywaj ich od siebie gwałtownie, zamiast tego lepiej jest użyć palca wskazującego i kciuka, aby delikatnie odsunąć magnesy od siebie. Rzęsy można umieścić w opakowaniu, tak aby je zabezpieczyć przed następnym użyciem.

Chociaż rzęsy magnetyczne są dość bezpieczne w użyciu, jest kilka rzeczy, które powinnaś zrobić, aby zadbać o swoje rzęsy magnetyczne i zdrowie oczu.

Podobnie jak w przypadku wszystkiego, co zbliża się do oczu, rzęsy magnetyczne należy zawsze nakładać czystymi, suchymi rękami, aby zapobiec przedostaniu się bakterii, które mogą spowodować infekcje. Dodatkowo, po zastosowaniu rzęs magnetycznych, przed ponownym założeniem możesz delikatnie przetrzeć je wilgotnym wacikiem, aby usunąć wszelkie pozostałości tuszu do rzęs. Nawet tanie rzęsy magnetyczne są dostarczane z małym etui, więc po ich użyciu pamiętaj o tym, żeby je schować do opakowania, aby nie zbierały brudu.

Opinie

Rzęsy magnetyczne podzieliły blogerki zajmujące się urodą i kosmetykami. Jedne je zachwalają, a inne nie polecają. Na plus, rzęsy można ponownie użyć, wystarczy je oczyścić i schować do opakowania. Całkiem dobrze trzymają się oka. Niestety są też minusy, zakładanie magnetycznych rzęs jest kłopotliwe i potrzeba dużo czasu, żeby się tego nauczyć. Ponadto są sztywne i nie dostosowują się do kształtu oka.

Ostatnie pytanie: czy warto?

Rzęsy magnetyczne mają mieszane recenzje. Niektórzy miłośnicy piękna uwielbiają wygląd rzęs magnetycznych, podczas gdy inni nie są pod ich wrażeniem. Nauka zakładania ich może być świetną zabawą albo drogą przez mękę. Są fani tradycyjnych rzęs na kleju i nie przekonuje ich magnetyczna technologia, ale każdy jest inny, więc może rzęsy na magnes przekonają Ciebie?
Rzęsy i oko to części naszego ciała, które są bardzo delikatne i wymagają dużej troski, dlatego lekarze nie zalecają stosowania sztucznych rzęs każdego dnia, gdyż może to prowadzić do kontaktowego zapalenia skóry lub alergii na produkt.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest