Regeneracja ust – jak przywrócić miękkość? Domowe sposoby!

Są strefą erogenną i symbolem namiętności. Odpowiednio wypielęgnowane potrafią przyciągnąć niejedno spojrzenie. Zadbane i kuszące usta to wizytówka, nie tylko kobiet.

Jak dbać o usta, czyli po pierwsze złuszczanie

Większości z nas zdarzyło się doświadczyć dyskomfortu z powodu uczucia suchości oraz pierzchnięcia ust. Dzieje się tak, dlatego że skóra w tym wrażliwym miejscu pozbawiona jest warstwy ochronnej. Miękka i delikatna szybko traci wodę, co czyni ją wyjątkowo narażoną na podrażnienia i zaczerwienienia. Najtrudniejszy okres dla ust to mroźna zima i upalne lato.
Obumarłe komórki naskórka ulegając naturalnemu procesowi złuszczania powodują pojawienie się skórek w postaci nieestetycznych łusek, wówczas nasze wargi robią się suche. Na szczęście jest na to sposób -peeling ust, podobnie jak peeling całego ciała wyrównuje koloryt skóry, przywracając jej zdrowy wygląd. Regularne wykonywanie tego prostego zabiegu wspomaga pielęgnacyjne działanie balsamów i innych preparatów do ust. Skórę pocieramy delikatnie, inaczej niż pozostałe części ciała.

Domowy peeling ust

Peeling można wykonać używając do tego celu domowych produktów spożywczych takich jak: cukier, oliwa czy miód. Jak to zrobić? Wymieszaj łyżeczkę cukru z odrobiną oliwy lub oleju rzepakowego, by uzyskać gęstą papkę. Masuj czerwień wargową przez kilka minut. Słodszą wersję peelingu do ust otrzymasz przez połączenie łyżeczki brązowego cukru, ½ łyżeczki miodu oraz ½ łyżeczki oleju kokosowego. Następnie przetrzyj usta tonikiem nawilżającym, a na koniec użyj ulubionego balsamu.

images 3

Jeśli nie chcesz inwestować w gotowe kosmetyki drogeryjne ani samodzielnie wykonywać peeling w warunkach domowych możesz regularnie masować usta przy użyciu szczoteczki do zębów. Ze względu na higienę powinna ona być nowa, służyć wyłącznie do peelingu ust, a także cechować się miękkim włosiem, by nie podrażnić delikatnej skóry warg.

Po drugie nawilżanie ust

Ważne, jest by na co dzień regularnie nawilżać usta przy pomocy specjalnie do tego przeznaczonych preparatów. Na rynku kosmetycznym roi się od pomadek, masełek, balsamów, olejków czy wazelin do pielęgnacji ust. Różnią się one składem i konsystencją, ale zasadniczo wszystkie mają pomóc w utrzymaniu prawidłowego nawilżenia naskórka.

O ustach warto pamiętać kładąc się spać. Na noc dobrze jest pokryć je kremem lub np. cienką warstewką miodu, by obudzić się z pięknymi i zmysłowymi wargami. Dodatkowo, szczególnie w okresie letnim należy zadbać również o odpowiednie nawodnienie organizmu wypijać co najmniej dwa litry płynów, ponieważ ma to ogromny wpływ na kondycję naszej skóry.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest