Rajstopy w sprayu – jak wybrać, jak używać i gdzie kupić?

Gładkie, muśnięte słońcem nogi o ujednoliconym kolorycie to marzenie każdej kobiety. Jednak nie każdą z nas matka natura obdarzyła tak idealnymi walorami, dlatego czasami trzeba sobie pomóc różnymi produktami, aby osiągnąć pożądany przez nas efekt. Nie zawsze mamy możliwość skorzystania z kąpieli słonecznej czy też solarium, które swoją drogą nie jest zbyt bezpieczną opcją, dlatego szczególnie dla osób o jaśniejszej karnacji powstały produkty kamuflujące i brązujące, które mogą szybko poprawić wygląd naszej skóry. Przykładem takiego produktu są m.in. rajstopy w sprayu, których nazwa może na pierwszy rzut oka zadziwiać. Przyjrzyjmy się im zatem bliżej.

Rajstopy w sprayu – dają taki sam efekt jak pończochy?

Na początku wyjaśnijmy czym są rajstopy w sprayu i jakich efektów możemy się spodziewać po ich aplikacji. Otóż jest to kosmetyk, po który najczęściej sięgamy wiosną i latem, kiedy zrzucamy z siebie grube ubrania i chcemy pokazać trochę ciała. Przede wszystkim wyrównuje on powierzchnię naszej skóry i nadaje jej zdrowy koloryt, dzięki czemu skóra wydaje się bardziej opalona. Rajstopy w sprayu w odróżnieniu do tradycyjnych rajstop czy pończoch są bardziej komfortowe w noszeniu, gdyż nie zsuwają nam się w ciągu dnia i nie musimy się martwić o to, czy przypadkiem nam się nie podarły.

Co więcej, właściwości tego kosmetyku możemy porównać z podkładem, który zwykle nakładamy na twarz. Dzięki niemu możemy zakryć wszelkie niedoskonałości pojawiające się na naszych nogach, a więc m.in. popękane naczynka czy drobne przebarwienia. Produkt sprawia, że skóra pokryta jest delikatnym połyskiem, jej koloryt jest wyrównany i lekko ciemniejszy, co z kolei powoduje że nogi wydają się optycznie szczuplejsze.
Rajstop w sprayu nie należy mylić z samoopalaczem. Te dwa produkty różnią się od siebie przede wszystkim tym, że pierwszy z nich możemy łatwo zmyć podczas wieczornego prysznica. Dodatkowo kolor, który widzimy podczas nakładania rajstop w sprayu jest kolorem ostatecznym, w przeciwieństwie do aplikacji samoopalacza. Aspektem, który może być ważny dla wielu z nas jest również zapach, który w przypadku samoopalaczy jest często bardzo nieprzyjemny.

Jak zatem wybrać odpowiedni produkt i aplikować go na skórę?

Dokonując wyboru produktu musimy wybrać markę, z której chcielibyśmy zakupić kosmetyk oraz jego odcień. Na dzień dzisiejszy zakres firm, które oferują rajstopy w sprayu jest całkiem spory. Można je dostać praktycznie w każdej drogerii, innych sklepach mających w swojej ofercie kosmetyki, a także różnych stronach internetowych. Dużo ważniejsze jest jednak dobranie odpowiedniego odcienia do swojej karnacji. W tym przypadku opcje są dosyć ograniczone, gdyż zazwyczaj zakres oferowanych przez marki odcieni nie jest zbyt duży. Należy pamiętać aby kolor produktu był jak najbardziej zbliżony do koloru naszej skóry lub delikatnie ciemniejszy, jednak nie za mocno, aby nie powstał za duży kontrast z pozostałymi częściami ciała.

Aplikacja kosmetyku nie jest skomplikowana, trzeba jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Mianowicie przed nałożeniem produktu należy dokładnie wydepilować nogi i złuszczyć martwy naskórek za pomocą peelingu. Dzięki temu unikniemy powstania nieestetycznych zacieków. W celu aplikacji kosmetyku trzeba najpierw nałożyć go na ręce i rozetrzeć w dłoniach, a dopiero później zaaplikować na nogi i co najważniejsze również stopy, żeby nie odróżniały się kolorystycznie. Rajstopy w sprayu można również nałożyć na posmarowane wcześniej balsamem nogi. Jest to łatwiejsza forma aplikacji jednak wydłuża ona czas wyschnięcia produktu.

Rajstopy w sprayu to zdecydowanie kosmetyk godny uwagi. Jest łatwy i szybki w aplikacji, dzięki czemu można go stosować zarówno na co dzień, jak i przed ważnym wyjściem. Z pewnością może się przydać zarówno osobom, które nie miały możliwości skorzystania z kąpieli słonecznej czy solarium, a chciałyby taki efekt uzyskać na swojej skórze, jak również tym, którzy np. z przyczyn zdrowotnych powinni unikać nadmiernego wystawiania ciała na słońce. Rajstopy w sprayu to produkt, który w kilka chwil, przy niewielkim wysiłku może znacznie poprawić wygląd naszych nóg, dlatego warto się nim zainteresować.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest