Puder do włosów – innowacyjne rozwiązanie na rynku kosmetycznym

Rynek kosmetyczny cały czas ewaluuje, oferując co chwila swoim konsumentom nowe, innowacyjne produkty. Jednym z wynalazków, który bardzo szybko skradł serca kobiet i mężczyzn na świecie jest puder do włosów. Kosmetyk ten sprawia, że każda fryzura, niezależnie od rodzaju, porowatości oraz objętości kosmyków staje się bujna, puszysta i niezwykle łatwa do wymodelowania.

Proszek do układania włosów – co to takiego?

Proszek do stylizacji włosów zyskuje coraz większą popularność. Jak sama nazwa wskazuje, ma formę pyłu złożonego przede wszystkim z mikrocząsteczek lub mikrowłókien, których podstawowym zadaniem jest uniesienie włosów od nasady, bez zbędnego ich sklejania. Dzięki zastosowaniu podczas produkcji innowacyjnych rozwiązań kosmetyk gwarantuje doskonały efekt niepowtarzalnie gęstych i perfekcyjnie wymodelowanych pasm. Bez problemu radzi sobie nie tylko ze świeżo umytymi kosmykami, ale także z tymi nieświeżymi, które wymagają poprawy w ciągu dnia oraz w sytuacjach awaryjnych, gdy priorytetem obok pięknego wyglądu jest oszczędność czasu. Ze względu na możliwość przesuszenia włosów, zalecany jest do stosowania jedynie jako doraźne rozwiązanie. Puder do włosów można kupić stacjonarnie (w większości drogerii i sklepów fryzjerskich) oraz przez internet. Zwykle ukryty jest w niewielkim, poręcznym opakowaniu wyposażonym w wygodny aplikator.

Jak nakładać puder na włosy?

Producenci uwzględnili indywidualne preferencje swoich klientów, oferując im dwa, niezwykle proste sposoby aplikacji proszku do układania włosów. W wariancie pierwszym puder wysypuje się z pojemnika bezpośrednio na włosy i skórę głowy, natomiast w drugim nanosi się go najpierw na ręce. Dalsze postępowanie w obu przypadkach jest identyczne. Polega na delikatnym wmasowaniu produktu w kosmyki i uformowaniu z nich pożądanej fryzury. Warto mieć na uwadze także fakt, że prawidłowo użyty produkt, nie powoduje trudności w rozczesywaniu pasm oraz nie pozostawia na nich tzw. widocznej mączki.
Rodzaje pudrów do włosów

Na drogeryjnych półkach można znaleźć dosyć rozbudowaną gamę produktów do stylizacji włosów. Jednym z nich jest opisany powyżej, specjalny puder. Ze względu na różną porowatość kosmyków oraz ich typ, kosmetyk w postaci proszku występuje w kilku odmianach. Dzięki czemu sprawdzi się praktycznie u każdego.

Puder matujący

Oprócz podstawowych właściwości tj. nadanie objętości fryzurze i jej utrwalenie, proszek do układania włosów w tej odmianie, sprawia, że kosmyki pozostają zmatowione oraz naturalnie miękkie. Ponadto dzięki funkcji pochłaniania nadmiaru sebum odświeży je. Znajdzie zastosowanie szczególnie w sytuacjach nagłych, w których liczy się szczególna oszczędność czasu.
Puder stylizujący

Jego głównym zadaniem jest stylizacja fryzury. Nada się także do włosów problematycznych, delikatnych i cienkich. Dzięki zawartej w nim odżywce z białek jedwabiu i ryżu oraz filtrom UV chroni pasma przed negatywnym działaniem promieniowania. Znajduje zastosowanie szczególnie latem oraz przed większymi wyjściami.

Puder w sprayu

Jest połączeniem produktów do układania włosów tj. puder oraz lakier. Dzięki nietypowemu rozwiązaniu zapewnia niesamowitą objętość, pogrubienie i utrwalenie. W przeciwieństwie do pyłków aplikuje się go w odległości 10-15 cm od nasady. Pozwala na precyzyjne uzyskanie pożądanego kształtu.

puder do wlosow ukladanie

Puder do włosów to rewelacyjny produkt służący nie tylko do stylizacji, ale również do odświeżenia fryzury. Doskonale sprawdzi się nie tylko w profesjonalnych salonach fryzjerskim, ale również w domowym zaciszu, nierzadko ratując z awaryjnej sytuacji. Ze względu na małe opakowanie bez problemu zmieści się w każdej damskiej torebce oraz w schowku samochodowym. Może być używany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn dbających o swój wygląd.

Jeśli zmagasz się z problemem szybko przetłuszczających się i oklapłych kosmyków, zaopatrz się w rewelacyjny proszek do stylizacji. Nie zwlekaj! Już dziś zaskocz wszystkich efektem idealnych włosów!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest