Jak przyspieszyć porost włosów?

Czekanie na to, aż włosy urosną do pożądanej długości może być bardzo frustrujące. Tempo ich wzrostu zależy od wielu czynników takich jak genetyka, dieta, zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Stres, szczególnie często, jest przyczyną zwiększonej utraty włosów bądź spowolnienia ich wzrostu.

Na rynku istnieje wiele produktów promowanych jako fantastyczne “przyspieszacze” wzrostu włosów. Jednak rzeczywistość jest taka, że jeśli już wykazują jakiekolwiek pozytywne działanie, jest ono tymczasowe i zwykle dość kosztowne. Na szczęście można skorzystać z wielu skutecznych, naturalnych sposobów.

Pierwsze kroki przyśpieszające porost włosów

Na początek dieta – wiadomo, że ma ona olbrzymie znaczenie dla zdrowia, a tym samym aparycji człowieka. Jeśli jest ona odpowiednia i dobrze zbilansowana odbija się w wyglądzie skóry, włosów czy paznokci. Zarówno włosy jak i paznokcie zbudowane są głównie z białka, dlatego też dieta powinna być w nie bogata. Udowodniono, że dieta niskobiałkowa obniża zdolność organizmu do wytwarzania keratyny. W dodatku wraz ze wzrostem białka w codziennym jadłospisie zwiększy się spożycie aminokwasu znacznie przyspieszającego wzrost włosów, cysteiny.

Kolejnym krokiem powinna być zmniejszenie ilości mycia włosów. Obecnie większość kobiet oraz mężczyzn myje włosy średnio raz dziennie. Tak częste mycie pozbawia ich naturalnych substancji i wydzielin, które wykazują działanie sprzyjające wzrostowi włosów. Według badań sprzyjać może również czesanie ich kiedy są mokre szczotką/ grzebieniem szerokoząbkowanym.

Na koniec kilka słów o bezpośrednich, naturalnych sposobach. Terapia gorącymi olejkami jest niezwykle efektywna w pobudzaniu wzrostu włosów, a najbardziej nadadzą się oleje rycynowy oraz kokosowy. Inną metodą jest zabieg białkiem jaja, stosowany od zarania dziejów, a tym samym bardzo skuteczny. Bardzo pomocne mogą okazać się również zioła, a szczególnie skrzyp, który stymuluje meszki włosowe. Sok z aloesu, ocet jabłkowy to kolejne spośród wielu metod stosowanych do przyspieszenia wzrostu włosów.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest