Jak pozbyć się pryszczy?

Borykasz się z problemami z cerą ? Pryszcze nie dają Ci chwili spokoju ? Dobrze trafiłaś, poniżej podzielę się z Tobą kilkoma sprawdzonymi, domowymi sposobami na walkę właśnie z nimi !

Zimny okład

Zawiń kostkę lodu w kawałek szmatki i przyłóż na zaczerwienienie. Przytrzymaj 30 sekund następnie powtórz tę czynność kilka razy w ciągu dnia. Dzięki takiemu okładowi, zmniejszysz obrzęk pryszcza, zamrozisz pory, a także usuniesz brud i tłuszcz.

Pasta do zębów

Przed snem nałóż pastę do zębów na miejsce, w którym wyskoczył ci pryszcz i daj jej chwilę na zaschnięcie. Połóż się spać, a rano umyj twarz. Zobaczysz, że wyprysk zrobi się wyraźnie mniejszy.

Pasta cynamonowa

Pół łyżeczki cynamonu rozrób z niewielką ilością wody i nałożysz miejscowo. Minimalny czas, po jakim mogą pojawić się rezultaty to 30 minut, ale znacznie lepsze efekty osiągniesz jeśli pozostawisz pastę na twarzy dłużej.

Pasta z kurkumy

Niewielką ilość kurkumy zmieszaj z wodą lub z jogurtem naturalnym i nałóż na zmianę trądzikową. Mikstura może pozostać na skórze przez dłuższy czas, jednak pamiętaj, że silnie farbuje i musisz ją dokładnie zmyć żelem myjącym.

Olejek z drzewa herbacianego

Zamoczyć w nim patyczek kosmetyczny i nanieść olejek na zaczerwienienie.

A czy Ty próbowałaś już któryś z wymienionych sposobów? Jeśli tak – podziel się z Nami swoimi opiniami!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest