Popękane dłonie – domowe zabiegi

Wiele z nas boryka się z problemem szorstkich, suchych dłoni, których skóra ma w dodatku nieprzyjemne tendencje do pękania. Przyczynia się do tego niewystarczające nawilżenie, kontakt z różnego rodzaju detergentami czy nienoszenie rękawiczek zimą. Kiedy dopadnie nas już ta dolegliwość, nie tak łatwo się jej pozbyć. Na szczęście, obok dostępnych na rynku kremów do rąk
i masek, na pomoc przychodzą także domowe sposoby. Radzimy, jak w domowym zaciszu złagodzić problem popękanych, szorstkich dłoni.

Peelinigi, maski, kompresy

Wbrew pozorom istnieje wiele domowych sposobów pielęgnacji wrażliwej skóry dłoni. Nie musimy więc wydawać fortuny na kremy. Jednym z nich jest peeling oliwkowo-cukrowy. Pomoże on delikatnie złuszczyć skórę dłoni, jednocześnie łagodząc i jej nie podrażniając.

jak dbac o dlonie zima sposoby na suche i zmarzniete 3384876

Inną metodą jest kompres na dłonie. Można go przygotować wykorzystując parafinę rozpuszczoną
w gorącej wodzie. W ciepłej parafinie zanurzamy dłonie na ok. 15 minut. Po takim zabiegu będą głęboko nawilżone i odprężone.

Jak jeszcze zapobiec suchym dłoniom?

Równie ważne co domowe zabiegi są także codzienne nawyki związane z higieną i pielęgnacją. I tak na przykład, powinniśmy unikać nadmiernego kontaktu z detergentami – zakładając rękawiczki ochronne przy myciu naczyń czy innych domowych pracach. Poza tym, zwykłe szare mydło w kostce może i jest uniwersalne, ale bardzo wysusza skórę dłoni. Warto zamienić je więc na mydło w płynie lub delikatny olejek. Warto też pamiętać, że zbyt częste mycie rąk może wypłukiwać ich naturalną ochronną powłokę, która pokrywa skórę i efekcie jeszcze bardziej niszczyć ją i wysuszać. Podobne działanie ma woda bardzo gorąca

Kolejnym krokiem ku pięknym dłoniom jest odpowiednie, systematyczne nawilżanie. Idealnie, gdy naszym nawykiem stanie się nawilżanie dłoni kremami o bogatej konsystencji rano, wieczorem oraz po każdym myciu rąk. Obecnie można kupić wiele kremów przeznaczonych specjalnie do suchej, popękanej skóry. Szczególnie polecane są te zawierające witaminę A i olejek arganowy.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest