Płyn micelarny czy tonik – który z nich jest lepszy dla naszej cery?

Jak twierdzi psychologia, im większy wybór, tym mniejszy wybór. Mając do wyboru wiele opcji, nie wiemy która jest najlepsza. Obecny rynek jest zapełniony różnorodnymi produktami, a konsument w momencie zakupy, nie wie na co powinien się zdecydować. Odpowiedzmy sobie dzisiaj na jedno pytanie – płyn micelarny czy tonik – który z nich jest lepszy dla naszej cery?

Co to płyn micelarny?

Płyn micelarny, jak sama nazwa wskazuje, jest złożony z miceli, które są małymi kuleczkami. Kuleczki te składają się z wielu cząsteczek zawieszonych w wodzie, które po nasączeniu wacika i przetarcia nim skóry, zbierają wszystkie zanieczyszczenia z twarzy. Zazwyczaj receptura płynów micelarnych jest wzbogacona o dodatkowe składniki, jak alantoina, kwas hialuronowy, d-panthenol lub kolagen, co sprawia, że płyny są bardziej drogocenne i można je dopasować pod względem zapotrzebowań. Dodatkowe substancje mogą regulować pracę gruczołów łojowych, jednocześnie zapobiegając łojotokowi i być pomocnym w pielęgnacji skóry trądzikowej. Inne składniki obkurczają naczynia, a jednocześnie zmniejszają zaczerwienienia i pomagają w walce z cerą naczynkową. Osoby ze skórą wrażliwą, tłustą, suchą, mieszany lub alergiczną, również znajdą produkt odpowiedni dla siebie.

Właściwości płynu micelarnego

Płyn micelarny to kosmetyk wielozadaniowy:

  • oczyszcza skórę z wszelkich zanieczyszczeń, zarówno tłustych, jak i tych rozpuszczalnych w wodzie
  • zmywa makijaż (nawet wodoodporny)
  • nie podrażnia i nie obciąża skóry
  • zostawia skórę bez tłustej warstwy
  • zawiera dodatkowe substancje, które pozytywnie wpływają na kondycję skóry

Po użyciu płynu micelarnego, należy pamiętać o jego dokładnym usunięciu żelem do twarzy, a następnie przetarcia skóry tonikiem. Przetarcie twarzy wodą, nie przyniesie pożądanego efektu, ponieważ substancje powierzchniowo czynne nie zostaną z niej usunięte, co przełoży się po pewnym czasie na podrażnienie skóry i osłabienie jej kondycji.

Co to jest tonik?

Tonik to kosmetyk, który zawiera w swoim składzie wyciągi z ziół oraz substancje nawilżające i łagodzące. Posiada kwaśne pH, które jest tożsame z naturalnym odczynem skóry. Jest to o tyle ważne, ponieważ żele do twarzy oraz płyny micelarne naruszają naturalny odczyn skóry. Kwaśne pH zapobiegają rozmnażaniu się bakterii oraz rozwojowi grzybów, a tym samym, zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych. Przy wyborze toniku, tak jak przy płynie micelarny, musimy się kierować potrzebami skóry i dobrać substancje w zależności od jej typu.

Właściwości toniku do twarzy

Tonik do twarzy posiada wiele cennych funkcji:

  • przywraca skórze kwaśne pH
  • oczyszcza i odświeża
  • uelastycznia i nawilża
  • substancje dodatkowe wpływają pozytywnie na kondycję skóry
  • jest finalnym elementem codziennej pielęgnacji

Płyn micelarny czy tonik?

Główna różnica polega na tym, że tonik nie oczyszcza tak dobrze jak płyn micelarny oraz nie zmywa makijażu. Należy go używać jako element końcowy naszej codziennej pielęgnacji, który przywraca odpowiednią równowagę kwasowo-zasadową i zmywa resztki żeli i płynów micelarnych. Płyn micelarny nadaje się idealnie do zmywania makijażu, jednak nie można go stosować solo.

Oba produkty, po odpowiednim dobraniu, mogą pielęgnować naszą skórę, przez dostarczenie odpowiednich substancji, nawilżenie i oczyszczenie. Połączenie tych dwóch kosmetyków, zapobiegnie powstawania wyprysków i zaskórników, a skóra nabierze zdrowego blasku.

Jaki produkt wybrać?

Przede wszystkich przeznaczony dla naszej skóry. Firma „Bioderma” posiada szeroki asortyment płynów micelarnych, żeli do twarzy oraz toników. Są one bezpieczne dla skóry i pozwalają ją pielęgnować. Firma specjalizuje się w produkcji kosmetyków dla cer problematycznych. Ich główna filozofia, polega na wsparciu dermatologii, dzięki wykorzystaniu biologii. Dzięki wykorzystaniu w procesie tworzenia kosmetyków wiedzy biologicznej, od 1970 roku firma tworzy produkty odpowiadające potrzebom najbardziej wymagających klientów. Podejście opiera się na cennej w dzisiejszych czasach wiedzy, która umożliwia postęp i dostosowanie produktu indywidualnie do konsumenta. Warto spojrzeć na ich ofertę.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest