Piękniej podczas snu

Poranki to często krzątanina i wyścig, ponieważ łóżko nie chce Cię wypuścić ze swoich objęć. Wszystkim znane jest „jeszcze 5 minut”, aż w pewnym momencie wyskakujesz z łóżka jak poparzona mówiąc „nie zdążę”, a podczas szykowania rugasz się dlaczego nie wstałaś 5 minut wcześniej i powtarzasz sobie że jutro będzie inaczej, ale następnego dnia robisz to samo. Przez poranny pośpiech nie masz czasy na kompletną pielęgnację, ponieważ każda minuta jest na wagę złota. Wykorzystaj wieczorny czas i obudź się piękniejsza dzięki kilku prostym zabiegom stosowanym przed snem i wybieraniu odpowiednich kosmetyków.

Złuszczanie naskórka

Złuszczanie martwego naskórka nadaje skórze blasku, jednak nie można codziennie wykonywać zwykłego ziarnistego peelingu. Codzienne takie zabiegi mogą podrażnić skórę i pobudzić gruczoły do wydzielania większej ilości sebum, przez które twarz będzie się świecić. Rozwiązaniem może być peeling kwasem glikolowym, złuszczanie takim preparatem możesz wykonywać codziennie. Nie mówimy że tradycyjne peelingi są złe, ale lepiej wykonywać je tylko raz w tygodniu. Przed większymi wyjściami, przed nałożeniem makijażu, zastosuj kosmetyki z kwasem migdałowym lub glikolowym  dzięki którym zredukujesz drobne zmarszczki i rozświetlisz twarz.

Odpowiedni dwufazowy demakijaż

Oczywistym jest, że przed snem należy porządnie umyć twarz i zmyć z niej makijaż. Sypianie w makijażu zatyka pory, a zanieczyszczenia przyciągają wolne rodniki, co przyspiesza starzenie się skóry.
Warto użyć produktów dwufazowych, które oczyszczają i pielęgnują skórę twarzy.

Maseczka

W nocy podczas snu następuje naprawa i regeneracja komórek, co sprzyja lepszemu wchłanianiu się kosmetyków. Maseczkę nakładana na twarz najlepiej stosować raz w tygodniu. Przed takim zabiegiem należy głęboko oczyścić twarz i nałożyć grubszą warstwę nawilżającej maseczki.

Olejek kropla piękna

Olejek stosowany na noc dogłębnie nawilży skórę. Już jedna kropla jest w stanie poprawić koloryt skóry. Najlepiej taki preparat stosować kilka razy w tygodniu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest