Peeling skóry głowy – domowe sposoby

Peeling, zazwyczaj kojarzony jest ze złuszczaniem skóry na ciele. Jednak nic bardziej mylnego. Wysoce dobry jest również dla skóry głowy. Codzienna stylizacja włosów, jak również kurz, często powoduje problemy. Żeby, je skutecznie oczyścić samo mycie nie wystarcza. Warto zrobić peeling, aby nasza skóra była w świetnej formie.

Co daje peeling skóry głowy?

Dodatkowo masaż wpłynie pozytywnie na jej wygląd. Ważne jest, aby był przede wszystkim wykonywany w dobry sposób. Nie trzeba do tego mieć odpowiednich kosmetyków. Nie najgorsze będą składniki, które znajdziesz w każdym domu. Zazwyczaj, wybierając chemiczne produkty, skóra głowy się przetłuszcza, gdyż zawierają głównie detergenty, które je podrażniają. Gotowe peelingi, zazwyczaj są też na bazie alkoholu. Oprócz alkoholu są również inne dodatki. Zamiast gotowych kosmetyków, można wykorzystać połączenie ze sobą kilku składników: sody oczyszczonej oraz cukru. Produkty te należy zmieszać z szamponem.

Ten prosty genialny trik sprawi ze wlosy sa gestsze i szybciej rosna
Różne rodzaje

Wielce ciekawą alternatywą jest peeling cukrowy. Należy jedną łyżkę cukru nałożyć na skórę głowy, a następnie pomieszać z szamponem do włosów. Cukier posiada również dużo właściwości odżywczych. Można go wykorzystywać w różnych innych opcjach. Cukier, można zmieszać z glinką. Należy delikatnie masować skórę głowy przez kilka minut, a następnie spłukać ciepłą wodą, razem z szamponem.

Warto, zacząć również stosować peeling kawowy. Zmielone ziarna kawy, trzeba wcierać w skórę głowy. Następnie zostawić, na 12 minut i spłukać. Samemu można również przygotować szampon, który jest oczyszczający. Do szamponu, dodać sok z cytryny oraz oliwę z oliwek. Mieszankę, należy nałożyć na włosy i zostawić na 8 minut.

W roli oczyszczacza można wykorzystać inne rzeczy: zioła oraz szare mydło. Nie kosztuje dużo, a naprawdę ma cudowne działanie. Należy wziąć pod uwagę, że takie kosmetyki należy stosować tylko dwa razy w tygodniu. Wiadomo, że mimo bardzo dokładnego mycia skóry głowy, nie jest to dla niej dobre. Można ją nie tylko wysuszyć, ale również sprawić, że będzie miała o wiele gorszy wygląd.

Dobrze jest zrobić peeling, na nieumytych włosach. Wtedy dużo lepiej się go nakłada. Dzięki temu odpowiednia maska można nas miło zaskoczyć. Skóra, wtedy jest o wiele lepsza. Do osiągnięcia lepszego efektu, można nakładać też maski nawilżające, które można samemu przygotować. Zaraz po peelingu. Skóra będzie miała wtedy dwie terapie jednocześnie, które będą dobrze działać.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest