Paznokcie baby boomer – jak zrobić? Krok po kroku

Każda kobieta dba o swoje dłonie i przywiązuje do tego ogromną wagę. Kupujemy kremy, peelingi, maski do dłoni, a wszystko po to, żeby wyglądały ładnie i zdrowo. W końcu dłonie to nasza wizytówka. Najwięcej czasu kobiety poświęcają jednak na pielęgnację swoich paznokci. Poza nadawaniem im kształtu, piłowaniem czy obcinaniem zdobimy ich płytkę na wiele możliwości. Kiedyś dostępny był jedynie zwykły lakier w drogerii, ewentualnie tipsy i tym trzeba było się zadowolić. Aktualnie my kobiety mamy raj na ziemi w kontekście ozdabiania paznokci. Robiąc to w salonach kosmetycznych, albo samodzielnie (wszystkie potrzebne elementy są szeroko dostępne) jesteśmy w stanie zdziałać cuda. Wybór jest ogromny –malowanie paznokcie dwoma kolorami, nakładanie pyłku, brokatu, robienie tzw. „swetereka”, ale to tylko kropla w morzu dostępnych opcji. Jedną z popularnych, a zarazem oryginalnych zdobień jest metoda baby boomer.

Co to jest zdobienie paznokci typu baby boomer?

Baby boomer to metoda zdobienia paznokci zbliżona wyglądem do francuskiego manicure. Określana jest również, jako paznokcie typu ombre. Świetnie sprawdza się na oficjalne uroczystości takie jak ślub, ale, na co dzień także prezentuje się bardzo dobrze. Sprzęt niezbędny do wykonywania paznokci hybrydowych jest obecnie już tak powszechny, że wiele z nas robi paznokcie samodzielnie, w domowym zaciszu szukając za każdym razem nowych możliwości ich upiększenia. Baby boomer – jak zrobić takie zdobienie? Okazuje się, że jest to bardzo proste w wykonaniu, ale potrzeba konkretnych gadżetów kosmetycznych i przydałaby się też odrobina cierpliwości, ponieważ ten zabieg wymaga precyzji.

Jak zrobić baby boomer? Co nam jest potrzebne do wykonania?

Baby boomer najlepiej wykonać za pomocą lakieru hybrydowego. Ten typ lakieru sam w sobie jest trwały, dlatego efekt paznokci zagości na naszych dłoniach na długo (około 2-3 tygodni). Chcąc zrobić samodzielnie baby boomer potrzebujemy następujących składników:

  • 2 lakiery hybrydowe – najlepiej kolor biały i różowy (alternatywnie może być także beżowy)
  • baza do paznokci
  • top coat, czyli utrwalacz lakieru
  • pęseta
  • gąbeczka do makijażu (dowolna – jajko, trójkąt nie ma znaczenia)
  • lampa UV do utrwalania paznokci hybrydowych

Krokiem pierwszym wykonywania paznokci typu baby boomer jest nałożenie bazy. Następnie obydwie dłonie wkładamy do lampy. Gdy baza będzie już utrwalona trzeba pomalować paznokcie różowym lakierem. Konieczne jest nałożenie dwóch warstw tego koloru. Ponownie wkładamy każdą z dłoni do lampy. Faza kolejna to zdobienie paznokci drugim kolorem, czyli białym. Do tego potrzebna nam będzie gąbeczka do demakijażu i pęseta. Malujemy niewielką część płytki (tak z 1/3 paznokcia) białym lakierem hybrydowym. Co musimy zrobić w kolejnej fazie? Obciąć kawałek gąbki do makijażu, chwycić pęsetą i stemplowa każdy paznokieć po kolei w kierunku nasady. Istotne jest, żeby kilkukrotnie gąbeczką nałożyć niewielką ilość koloru białego, bo to gwarantuje lepszy efekt i płynność między dwoma kolorami – różowym i białym. Ostatnią rzeczą do zrobienia jest pokrycie paznokci topem, czyli utrwalaczem. Później wkładamy każdą z dłoni do lampy i paznokcie baby boomer są już gotowe.

Jak poprawić baby boomer gdy efekt końcowy będzie niezadowalający?

Jeżeli robiłyśmy baby boomer (szczególnie po raz pierwszy) może okazać się, że paznokcie nie wyglądają tak jakbyśmy tego chciały. W momencie, kiedy coś poszło nie tak, zawsze możemy to poprawić – bez obaw. Wystarczy, że na skrawek gąbeczki nałożymy pierwszy używany kolor, (czyli w naszym przypadku różowy lub beżowy) i stemplujemy od nasady idąc w kierunku końcówki paznokcia. Taka korekta powinna spowodować, że oba kolory będą ze sobą współgrały. Gdy dalej w naszym odczuciu paznokcie będą wyglądały źle możemy rzucić sobie koło ratunkowe w postaci użycia lakieru mlecznego do french manicure (albo wykorzystać kolor bazowy do baby boomer, – gdy nie mamy odcienia mlecznego). Musimy wymieszać wspomniany kolor z kilkoma kropkami bazy bądź topu.

Paznokcie typu baby boomer są jak widać bardzo proste w wykonaniu i bez problemu każda z nas mając niezbędne narzędzia może zrobić je sama. Nie dość, że utrzymują się przez długi czas to dodatkowo przykuwają uwagę innych swoją oryginalnością. Nie należy się zniechęcać, jeżeli za pierwszym raz efekt nie będzie taki, jakiego oczekiwaliśmy. Trening czyni mistrza także za kolejnym razem będą wyglądały jak z obrazka, tym bardziej, że są możliwości zrobienia małych korekt.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest