Paski wybielające czy są naprawdę skuteczne? Sprawdzamy!

Piękne białe zęby są marzeniem wielu z nas. Jeszcze do niedawna, by taki efekt uzyskać, trzeba było zdecydować się na kosztowny zabieg wybielania zębów u specjalisty. Dziś z pomocą przychodzą nam paski wybielające. To rozwiązanie nie bez przyczyny cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego warto je wypróbować? Jakie dają efekty?

Jak działają paski wybielające?

Wybielanie w domu sprowadza się najczęściej do wykorzystania pasków wybielających, a także wybielających preparatów nakładanych wprost na zęby i dociskanych specjalną nakładką. Szczególnie popularne są paski wybielające. Każdy z nich pokryty jest żelem wybielającym – najczęściej w jego skład wchodzi nadtlenek wodoru, który odpowiada za uzyskane efekty. Pojedynczy zestaw zawiera dwa paski – dłuższy na górne zęby i krótszy na dolne.

Jak stosować paski wybielające?

Wśród tego typu formy wybielania zębów dużą popularnością cieszą się paski wybielające Crest. Pełna kuracja trwa z reguły 7 dni. W celu osiągnięcia lepszych efektów zalecane jest nieszczotkowanie zębów bezpośrednio przed oraz po użyciu pasków. Pasków wybielających należy używać dwa razy dziennie. Zalecany czas ich noszenia to 30 minut.

Po aplikacji pasków należy niezwłocznie umyć ręce. Jest to istotne, gdyż żel, którym pokryte są paski, może powodować tymczasowe wybielenie skóry – nie jest to szkodliwe, ale warto mieć to na uwadze. Producent zaleca także, by nic nie jeść ani nie pić podczas noszenia pasków wybielających. Nie należy połykać śliny, jeśli znajduje się w niej żel wybielający, a tym bardziej nie wolno połykać samych pasków. Zawsze należy kierować się instrukcja umieszczoną na opakowaniu pasków wybielających – w zależności od producenta i typu produktu dokładne zalecenia mogą się nieco różnić.

Paski wybielające – przeciwwskazania i zalecenia

Decydując się na wybielanie zębów, należy zasięgnąć opinii swojego stomatologa czy nie występują żadne przeciwwskazania. Paski wybielające powinno się stosować jedynie w przypadku wyleczonych zębów. Wśród przeciwwskazań do wybielania zębów wskazuje się m.in. nadwrażliwość zębów, choroby jamy ustnej i dziąseł, a także noszenie aparatu ortodontycznego. Stosowanie pasków wybielających jest niewskazane także w przypadku osób przed 12 rokiem życia. Przed wybielaniem zębów warto też usunąć kamień nazębny – dzięki temu wybielona zostanie także ta część zębów, która była pokryta kamieniem.

Dla uzyskania lepszych efektów niektórzy producenci pasków wybielających zalecają, by w trakcie wybielania oraz do miesiąca po nim stosować tzw. białą dietę. Polega ona na wyeliminowaniu z jadłospisu produktów spożywczych, które mogłyby spowodować zabarwienie zębów. Unikać należy m.in. kawy, herbaty (w tym zielonej), buraków oraz czerwonego wina. Warto także zrezygnować z palenia papierosów. Lepiej też unikać bardzo słodkich i kwaśnych produktów – u niektórych osób mogą one spowodować ból zębów.

Paski wybielające – efekty i opinie

Paski wybielające opinie zbierają bardzo dobre. Wiele osób jest zadowolonych z ich użycia i zauważa rozjaśnienie szkliwa nawet o kilka tonów. Efekty po zastosowaniu pasków wybielających w dużym stopniu zależą od indywidualnych predyspozycji czy diety. Rezultaty utrzymują się z reguły od kilku do kilkunastu miesięcy. Dla ich podtrzymania po zakończeniu kuracji można stosować wybielające pasty do zębów.

Paski wybielające – wady i zalety

Paski wybielające zęby są rozwiązaniem zdecydowanie mniej kosztownym niż wybielanie u dentysty. Jest to też stosunkowo wygodna i prosta do zastosowania metoda w zaciszu domowym. Jednakże trzeba liczyć się z tym, że paski wybielające nie dadzą nam tak spektakularnych efektów, jak wybielanie w gabinecie dentystycznym. Ponadto niemożliwe jest samodzielne wybielenie martwych zębów przy użyciu pasków – może to zrobić jedynie stomatolog, gdyż konieczne jest wybielenie takiego zęba „od środka”.

Paski wybielające to dobre rozwiązanie, gdy chcemy rozjaśnić nasze zęby o kilka odcieni. Są dość proste w użyciu – należy jednak zawsze stosować się do instrukcji na opakowaniu. Na ich korzyść przemawia także atrakcyjna cena w porównaniu z wybielaniem zębów u specjalisty. Zatem jeśli tylko nie ma żadnych przeciwwskazań, zdecydowanie warto wypróbować paski wybielające i samemu doświadczyć pozytywnych efektów.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *