Osocze bogatopłytkowe – sposób na piękną cerę

Zabiegi odmładzające są aktualnie coraz bardziej w cenie – ludzie chcą zachować młody wygląd jak najdłużej. Niestety proces starzenia postępuje w sposób nieubłagany i tego nie jesteśmy w stanie przeskoczyć niczym lekkoatleta przez płotki. Lata uciekają, pojawiają się pierwsze zmarszczki, kurze łapki, co jest naturalnym efektem naturalnym z biegiem lat. Medycyna estetyczna oferuje wiele możliwości, które pozwolą na utrzymanie jędrnej i gładkiej skóry. Jednym z rozwiązań jest zabieg wykonany przy użyciu osocza bogatopłytkowego. Metoda w sposób skuteczny odmładza skórę. Na czym dokładnie polega ten zabieg?

Terapia osoczem bogatopłytkowym inaczej nazywana jest wampirzym liftingiem. Zabieg to innowacyjna metoda usuwania czy też redukcji zmarszczek na twarzy. Metoda odmładzania z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego nie jest operacją chirurgiczną. Zabieg polega na serii wstrzyknięć osocza bogato płytkowego w skórę pacjentki. Celem terapii jest rewitalizacja skóry, odżywienie, sprawienie, żeby wyglądała młodziej. Osocze bogatopłytkowe jest specjalnie przygotowanym preparatem wytwarzanym z krwi kobiety, która decyduje się na zabieg. Osocze jest bogate w zwiększoną liczbę płytek krwi oraz wielu innych czynników wzrostu, które wspomagają procesy regeneracyjne.

Osocze bogatopłytkowe – cena

Kwota zabiegu waha się między 900 zł – 2500 zł. Cena jest wysoka, ale na tego typu zabiegach nie ma sensu oszczędzać. Lepiej zainwestować większą kwotę i finalnie mieć efekt taki, jakiego oczekujemy. Pewnie w wielu klinikach medycyny estetycznej zdarzają się oferty promocyjne, ale do tego trzeba podchodzić ostrożnie. Możemy trafić niefortunnie na pseudo lekarza, który podejmie się wykonania zabiegu za mniejsze pieniądze, ale odpowiedzmy sobie na pytanie czy warto.

Osocze bogatopłytkowe – efekty

Efekty nie są widoczne od razu. Rezultaty są widoczne dopiero po 2, 3 miesiącach. Osocze wstrzykiwane jest w seriach, żeby skóra wyglądała młodo jak najdłużej. Po jednej serii nie spodziewajmy się spektakularnych efektów. Rezultaty terapii poprawiają jakość naszej skóry. Dodatkowo jest bardziej elastyczna i napięta. Ponadto po zabiegu poprawia się faktura i gęstość cery. Efekt wstrzyknięcia osocza wytwarza nowe naczynia krwionośne, przez co skóra jest lepiej dotleniona i odżywiona.

Osocze bogato płytkowe – opinie

Ciężko o jednoznaczną opinię w tym temacie, ponieważ jak wiadomo ile osób tyle opinii. Kobiety, które zdecydowały się na zabieg twierdzą, że daje lepszy efekt niż botoks. Wstrzyknięcie w skórę twarzy osocza bogatopłytkowego pozwala zachować naturalność, elastyczną skórę. Zdaniem kobiet rysy twarzy się nie zmieniają. Zabieg polecany jest dla pań, które chciałby odmłodzić skórę twarzy i zachować przy tym naturalny efekt. Dodatkowo uważany jest za stosunkowo za bezpieczny, ponieważ preparatem stosowanym w ramach tej innowacyjnej metody odmładzania jest krew własna pacjenta, która poddana jest stosownej obróbce. To pozwala uniknąć niepożądanych efektów po zabiegu.

Przeciwwskazania – kto nie powinien decydować się na zabieg?

Osoby, które borykają się z dolegliwościami takimi jak: opryszczki, choroby krwi, zmiany ropne na skórze, nowotwory, inne rodzaje infekcji ogólnoustrojowych nie powinny decydować się na ten zabieg. Dodatkowo wstrzykiwanie osocza nie jest zalecane kobietom w okresie ciąży i karmiącym piersią. Osocze bogatopłytkowe wstrzykiwane jest za pomocą igieł, więc jeżeli wywołują w nas lęk bezpieczniej zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu i nie decydować się na tego rodzaju formę odmładzania.

To czy warto się odmładzać za pomocą zabiegu wstrzyknięcia osocza bogatopłytkowego to kwestia indywidualna. Wiele osób uważa, że to nic złego, inne są stanowczo przeciwne. W momencie, gdy jesteśmy zdecydowani na zabieg najlepiej pójść do kliniki z wiarygodnego źródła. Wtedy mamy gwarancję, że lekarze są odpowiednio wykwalifikowani i wykonają zabieg w sposób prawidłowy. Najważniejsze, żeby nie działać pod wpływem impulsu i pójść do dowolnej kliniki – wtedy możemy bardzo się zawieźć. Przy okazji na naszej twarzy nie zagości taki efekt, jaki oczekiwalibyśmy. Warto, więc podejść do tematu rozsądnie zanim zdecydujemy się w 100%.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest