Ocet jabłkowy na twarz – problemy skórne

Walczysz z problemami skóry i włosów ? Szukasz czegoś naturalnego i w miarę dostępnego lekarstwa. Ocet jabłkowy to naturalne lekarstwo na Twoje problemy. Posiada on właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne, likwiduje trądzik, redukuje blizny i regeneruje włosy.

Jak działa ocet jabłkowy na naszą cerę?

Ocet jabłkowy jest z jednych najsilniejszych naturalnych preparatów. Jeśli chcesz stosować ocet jabłkowy do pielęgnacji, musi być niefiltrowany i organiczny. Tylko wtedy ocet jabłkowy będzie zawierał substancje, które rzeczywiście są w stanie poprawić stan cery i włosów.Ocet zawiera w sobie enzymy, które zmniejszają wydzielanie sebum oraz przyspieszają gojenie niedoskonałości.

Tonik z dodatkiem octu jabłkowego

Masz problemy z wypryskami i zaskórnikami, przygotuj tonik z dodatkiem octu jabłkowego. W buteleczce zmieszaj jedną część octu jabłkowego z czterema częściami wody, potrząśnij i używaj po myciu twarzy rano i wieczorem przy pomocy płatka kosmetycznego. Po 10-15 minutach należy zmyć twarz chłodną wodą. Regularne stosowanie pozwoli zredukować ilość niespodzianek na twarzy. Dodatkowo ocet chłodzi ciało i pomaga odzyskać naturalną równowagę pH skóry. Na zaczerwienione, bolące miejsca nałóż okład z dodatkiem octu jabłkowego. Zostawiamy na kilka minut, a następnie myjemy ciało. Ocet łagodzi ból i ogranicza łuszczenie się skóry spowodowane poparzeniem. Ocet jabłkowy jest jeden z najbardziej wszechstronnych produktów, które można wykorzystać do naturalnej pielęgnacji.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest