Nici liftingujące – czy to skuteczny sposób na odmłodzenie? Opinie oraz cena

Skuteczny i nieinwazyjny sposób na odmłodzenie? Prawdziwą rewolucję w medycynie estetycznej przyniósł niedawno zabieg, podczas którego wprowadza się pod skórę nici liftingujące. Cena usunięcia mankamentów urody wprawdzie nie jest niska, ale za to efekty są natychmiastowe, zadowalające i długotrwałe. Dowiedz się, jak dokładnie działają nici liftingujące, czy to rzeczywiście taki skuteczny sposób na odmłodzenie i jaka jest cena wykonania zabiegu.

Nici liftingujące – skuteczny sposób na szybkie odmłodzenie

Zabieg z udziałem nici liftingujących polega na wprowadzeniu specjalnych, rozpuszczalnych nici pod skórę, które następnie stopniowo się rozpuszczają. Proces ten powoduje m.in. stymulację syntezy kolagenu i pobudzenie innych procesów odpowiedzialnych za utrzymanie sprężystości, jędrności i ogólnej kondycji skóry.

Zabieg modeluje owal twarzy lub inne części ciała, przywracając im właściwie proporcje i kształty. Jest to przy tym mało inwazyjny i bezpieczny. Oczekiwane rezultaty to podniesienie opadającej skóry, jej wzmocnienie i regeneracja. Niewątpliwą zaletą jest ponadto brak blizn i nacięć, same nici również nie są w żaden sposób widoczne ani wyczuwalne. Opinie osób, które poddały się zabiegowi, zgodnie potwierdzają skuteczność jego przeprowadzenia, a ponadto podkreślają zadowalające i natychmiastowe efekty.

Bo pierwsze rezultaty są widoczne już po 2-3 tygodniach od przeprowadzenia zabiegu,
a pełnia działania wprowadzenia nici uwidocznia się po około 3 miesiącach. Efekty ocenia się jako trwałe – poprawa kondycji skóry utrzymuje się około 2 lat, po tym czasie natomiast zabieg można powtórzyć.

Zabieg wprowadzenia nici liftingujących

Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnych, rozpuszczalnych nici. Wykonuje się go w gabinetach medycyny estetycznej pod okiem wyszkolonego w tym kierunku lekarza dermatologa. Cała procedura nie trwa długo – zwykle około jednej godziny, a jej przebieg jest bezbolesny dzięki zastosowaniu znieczulenia. Przeprowadzający zabieg lekarz nakłada w tym celu specjalny środek (krem znieczulający) na skórę, który pozwoli uniknąć odczuwania bólu. Wszczepianiu nici nie towarzyszy krwawienie ani obrzęk.

Gwarancja bezpieczeństwa i brak ryzyka to również istotne cechy zabiegu, podczas którego wprowadza się nici liftingujące. Powikłania są natomiast bardzo rzadkie i niezbyt groźne. To ewentualne zaczerwienienie skóry czy niewielka wysypka.

Nici liftingujące – dla kogo?

Nici liftingujące wprowadza się osobom od około 30 roku życia, kiedy to pojawiają się pierwsze oznaki starzenia skóry. Zmarszczki poziome i pionowe twarzy to główne wskazania do wykonania zabiegu. Ale możesz zdecydować się na nici liftingujące również wtedy, kiedy zauważysz u siebie wiotką skórę, opadające brwi, fałdy skóry na policzkach i brodzie. Wprowadzenie nici zadziała ponadto jako lifting czoła i pomoże usunąć worki pod oczami (tzw. dolne powieki).
Ale zabiegowi możesz poddać nie tylko skórę twarzy. Bo nici liftingujące to również metoda usunięcia zmarszczek na szyi i dekolcie, a także skuteczny sposób na ujędrnienie piersi i ich modelowanie, usunięcie rozstępów na brzuchu, pośladkach, udach i ramionach.

Przeciwwskazania

Zabieg wprowadzenia nici liftingujących jest całkowicie bezpieczny – jednak pomimo to zawsze należy wziąć pod uwagę przeciwwskazania do jego wykonania. Z pewnością więc nie powinnaś rozważać przeprowadzenia zabiegu, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Choroby nowotworowe i zaburzenia krzepliwości krwi są tak samo absolutnym przeciwwskazaniem. Ponadto choroby skóry, wszelkie jej stany zapalne
i otwarte rany nie pozwolą ci na skorzystanie z akurat tej metody odmłodzenia.

Nici liftingujące to skuteczny sposób na widoczne odmłodzenie i pozbycie się mankamentów urody. Wprawdzie cena zabiegu nie należy do najniższych, bo zaczyna się od około dwóch tysięcy za owal twarzy (szczegółowe koszty zależą od obszarów ciała, które chcesz poddać zabiegowi, a także rodzaju nici do tego użytych). Zabieg jest jednak całkowicie bezpieczny, a rezultaty jego przeprowadzenia długotrwałe
i natychmiastowe.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest