Naturalne sposoby na pozbycie się blizn

Kobiety w Polsce są wobec siebie wyjątkowo krytyczne, często wskazując konkretne powody swojego niezadowolenia czy niskiej samooceny. Aż 30% obwinia za to na rozstępy i inne blizny.

Dlatego też poszukamy łatwego,naturalnego i taniego sposobu na to by się ich pozbyć. Niech więcej nie spędzają snu z naszych powiek!

Naturalne sposoby na pozbycie się blizn

Olej z owoców rokitnika

Magiczny olej, który wykazuje intensywne działanie kojące i regenerujące. Idealny na drobne uszkodzenia skóry, poparzenia posłoneczne, blizny potrądzikowe, rozstępy, egzemy a nawet głębokie zmarszczki. Wykazuje również działanie antyoksydacyjne oraz chroni ciało przed szkodliwymi promieniami UV. Pamiętać jednak należy iż barwi skórę i należy go rozcieńczyć z wodą przed aplikacją.
Koszt ok 10 zł za 15 ml

Olejek z drzewa herbacianego

Olej pozyskiwany z Australii, gdzie od setek lat używany był do dezynfekcji i leczenia ran. To dzięki 4-teripnelowi olej przyśpiesza gojenie ran, zapobiega tworzeniu się blizn, likwiduje lub wybiela głębokie powstałe już blizny, a także działa przeciwgrzybiczo. Warto wiedzieć iż przynosi najlepsze rezultaty gdy jest używany regularnie i punktowo.
Koszt ok 9 zł za 10ml

Olej rycynowy

Jeden z najbardziej popularnych olejów na rynku. Używany w celu pobudzenia włosów do wzrostu i zapobiegając ich wypadnięciu. Mało kto wie iż jest doskonałym produktem do redukcji głębokich zmian skórnych. Używa się go najlepiej po ciepłej kąpieli, gdy pory skóry są jeszcze otwarte. W przypadku dużych blizn zaleca się stosowania kilkugodzinnych okładów lub kompresów, które należy owinąć folią spożywczą.
Koszt ok 8 zł za 10ml

Olejek lawendowy

Najczęściej używa się go podczas gojenia świeżej rany w celu zapobiegnięcia głębokiej i trwałej blizny. Ma działanie przede wszystkim odżywiające, dzięki czemu szybciej goi rany. Najlepiej działa w postaci masażu, zaleca się używanie go minimum 2 razy dziennie.
ok 14 zł za 30 ml

Oliwa z oliwek

Po pomoc w walce z bliznami możemy również udać się do kuchni. Oliwa wysokiej jakości (ważne by była to oliwa extra virgin!) to idealny lek na rozstępy. Jej kwasy i działanie natłuszczające uelastyczniają skórę. Uważać należy by nie używać jej na zaognione, jeszcze świeże blizny. Dla wzmocnienia efektu zaleca się stosowanie jej z olejem z dzikiej róży.
Koszt ok 10 zł za 200ml

Sok z cytryny

Magiczny, naturalny sok który posiada w swoim składzie AHA. Jest to chemiczny związek nazywany hydrokwasem, który usuwa martwy naskórek i przyspiesza regenerację skóry. Działanie cytryny to przede wszystkim działanie rozjaśniające i wybielające – dlatego tak często stosowany jest do maseczek w płachcie. Najlepiej działa gdy położy się go punktowo na bliznę na ok 10 minut, następnie zmyje zimną wodą i solidnie nawilży dane znamię.
Koszt to ok 1,5zł.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest