Co nam daje masaż stóp przed snem?

Masaż każdej części ciała jest tak przyjemnym doznaniem, że chyba nikogo nie trzeba do niego przekonywać. Na ten zabieg zwykle udajemy się do profesjonalnego salonu i jest to dosyć kosztowna przyjemność, aby fundować ją sobie codziennie. Jednak masaż stóp możemy wykonać samodzielnie w domu i oprócz poprawy samopoczucia, może on wpłynąć również pozytywnie na nasze zdrowie.

Jak samodzielnie wykonać masaż stóp?

Należy zacząć od umycia stóp, najlepiej wymoczyć je w ciepłej wodzie z pachnącym płynem do kąpieli lub w wodzie z dodatkiem ziół – zapach kojąco na nas wpływa, a zawartość płynu lub właściwości ziół poprawią kondycję skóry na stopach. Następnie należy przejść do właściwej części masażu – na początku dobrze jest obejrzeć kilka filmików instruktażowych, których mnóstwo znajdziemy w Internecie lub samodzielnie próbować. W masażu stóp ważne jest uciskanie i szczypanie skóry – po kilku próbach sami wyczujemy jaki masaż przynosi nam ulgę. Podczas masażu stóp szczególną uwagę należy poświęcić wewnętrznej części stopy, w której możemy wyczuć wgłębienie – to miejsce warto uciskać kciukami. Nie należy zapominać o palcach i górnej części stopy, aby je rozmasować, dobrze jest złapać palce stopy ręką i zginać je do środka. Następnie możemy rozmasować oddzielnie każdy palec, uciskając na opuszek oraz masując paliczki. Jeśli w jakimś miejscu poczujemy ból, należy delikatnie je rozmasować – po chwili nieprzyjemne uczucie powinno ustąpić.

Co zyskamy dzięki masowaniu stóp wieczorem?

Po długim dniu stopy są opuchnięte i często bolą. Aby ból ustał, wystarczy chwilę pomasować każdą stopę, dowolnym sposobem – po kilkuminutowym masażu poczujemy natychmiastową ulgę. Dzięki temu poprawi się krążenie krwi w stopach, nieco zejdzie opuchlizna i natychmiast ustąpi nieprzyjemne uczucie „ciężkich” stóp. Jeśli w ciągu dnia dużo chodzimy lub mamy niewygodne buty, stopy mogą boleć tak bardzo, że mamy problem z zaśnięciem, dlatego rozmasowanie bolących stóp będzie miało pozytywny wpływ na nasz sen i umożliwi nam zasłużony wypoczynek. Dodatkowo regularne masowanie stóp może pomóc w pozbyciu się problemów ze ścięgnem Achillesa, z haluksami czy płaskostopiem.

Masaż stóp jest bardzo relaksujący, szczególnie jeśli użyjemy przyjemnie pachnącego kremu lub olejku. Nie zajmuje też wiele czasu – możemy go wykonywać podczas oglądania ulubionego serialu lub słuchania muzyki.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest