Nafta kosmetyczna na włosy – efekty, działanie i cena

Nafta kosmetyczna to składnik wielu kosmetyków. Zazwyczaj jest wzbogacona o różne substancje odżywcze, ponieważ sama w sobie takich nie posiada. Uzupełniona o witaminy czy zioła, ma działanie biostymulujące i regenerujące. Nafta to ciekła parafina, o niezbyt przyjemnym zapachu, który powstaje podczas jej pozyskiwania w procesie destylacji np. ropy naftowej.

Nafta kosmetyczna na włosy – właściwości

Nafta jest przeznaczona do pielęgnacji wszystkich typów włosów. Dodawane do niej składniki odżywcze to np.: olejek rycynowy, aloes, witaminy A i E , rumianek, olej z drzewa herbacianego, pokrzywa. Według dziewczyn, które stosowały kosmetyk, nie ma większej różnicy między poszczególnymi naftami. Jej charakterystyczną cechą jest efekt natychmiastowego upiększenia włosów.

Jak działa nafta kosmetyczna?

  • stymuluje wzrost włosów i zapobiega ich wypadaniu
  • wygładza i zapobiega elektryzowaniu się włosów
  • wspomaga walkę z łupieżem
  • reguluję pracy gruczołów łojowych
  • zapobiega rozdwajaniu się końcówek
  • ułatwia rozczesywanie
  • zapobiega utracie wilgoci (tworzy szczelną warstwę na włosach)

Stosowanie nafty kosmetycznej – zasady

Nakładamy ją na włosy i skórę głowy tuż przed myciem, na maksymalnie 10 minut. Warto dopilnować, aby tego nie przekroczyć, gdyż możemy doprowadzić do wysuszenia włosów. Po upływie czasu, zmywamy naftę. Mogą pojawić się trudności na tym etapie, więc najlepiej zmyć włosy kilkakrotnie szamponem, lub zastosować przed szamponem oliwkę do mycia włosów – olej zmywa olej. Dla osób, które mają wrażliwą skórę głowy lepiej jednak uważać przy jej stosowaniu, ponieważ można doprowadzić do podrażnienia. W takiej sytuacji zalecane jest nakładanie nafty na same włosy, pomijając skórę głowy. W każdym przypadku naftę najlepiej stosować 1-2 razy w tygodniu. Możemy także nałożyć naftę w formie maseczki. Najlepszym połączeniem jest nafta + olejek rycynowy +żółtko. Taką mieszankę nakładamy na włosy na 20 minut, po czym zmywamy letnią wodą.

Nafta kosmetyczna cena

Jest to kosmetyk zdecydowanie na każdą kieszeń. Jej cena to 5-10zł, a znajdziemy ją w każdej aptece. Dzięki temu, każda z nas może wypróbować ten specyfik na swoich włosach.

Nafta kosmetyczna opinie

Nafta świetnie sprawdza się na każdym rodzaju włosa, ale szczególnie polecana jest do włosów suchych, zniszczonych z rozdwojonymi końcówkami. Sprawia, że włosy są lśniące, sypie i z łatwością możemy je rozczesać a co najważniejsze (zwłaszcza zimą) nie elektryzują się. W wielu przypadkach pomaga również w walce z łupieżem i nadmiernym przetłuszczaniem się włosów. W internecie znajdziemy same pozytywne opinie na temat tego kosmetyku. Warto więc odwiedzić najbliższą aptekę i przetestować produkt, żeby potwierdzić jego spektakularne efekty.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest