Maski w płachcie – czy dobrze z nich korzystasz?

Koreańskie maski w płachcie to jeden z najnowszych kosmetycznych hitów. Pokochały je miliony kobiet i dziewcząt z różnych powodów. Jedne z Was cenią ich wygodę, inne doceniają urocze, często zwierzęce wzory. Zastanawiałyście się jednak czy używacie ich poprawnie? Na to pytanie będziecie mogły odpowiedzieć sobie po krótkiej lekturze niniejszego artykułu.

Maski w płachcie – zasady korzystania

Poniżej instrukcja krok po kroku jak korzystać z masek w płachcie oraz wskazówki, na co warto zwracać szczególną uwagę, podczas tego rodzaju pielęgnacji.

Krok 1 – demakijaż: dokładne oczyszczenie twarzy to warunek konieczny do poprawnego użycia maski. Po zmyciu makijażu warto zrobić peeling, a na koniec przemyć twarz tonikiem. Skóra przygotowana w ten sposób jest gotowa do dalszej pielęgnacji.

Krok 2 – nałożenie maski: po wyjęciu maski z opakowania warto sprawdzić czy została naklejona na nią folia ochronna. Jeżeli tak, należy ją ściągnąć. Nie wszystkie maski posiadają takie zabezpieczenie, dlatego warto być czujnym. Następnie nakładamy maskę na twarz w taki sposób, aby jak najdokładniej przylegała do twarz oraz żeby nie pozostawały pod nią pęcherzyki powietrza. Szczególną uwagę należy zwrócić na takie miejsca jak nos, broda czy skóra pod oczami. Z nałożeniem maski nie należy się śpieszyć, ponieważ zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby pasowały do każdej twarzy.

Krok 3 – czas: sugerowany czas trzymania maski na twarzy nie został podany na opakowaniu bez powodu, dlatego nie należy go przekraczać. Jak powszechnie wiadomo, maska ma za zadanie nawilżyć oraz odżywić naszą cerę i zadanie to jest spełniane tak długo, jak maska jest wilgotna. W tym czasie owa wilgoć przechodzi na skórę, odżywiając ją, natomiast w sytuacji, w której maska jest już sucha, proces odwraca się i to skóra przekazuje swoją wilgoć płachcie.

Krok 4 – esencja: bardzo często zdarza się tak, że po użyciu maski w opakowaniu zostaje jeszcze spora ilość środka nawilżającego. Szkoda się go pozbywać, dlatego po odbytym zabiegu warto wetrzeć ją dodatkowo w szyję lub posmarować nią twarz. W obu przypadkach sugerowana jest aplikacja produktu okrężnymi ruchami.

Krok 5 – dalsza pielęgnacja: wykonywanie pełnego makijażu po odbytym zabiegu nawilżania nie jest wskazane. Najlepiej pozostawić skórę w takim stanie w jakim jest. Jeżeli jednak czujemy niedosyt, pielęgnację można uzupełnić o aplikację kremu pod oczy, najlepiej tego na noc, ponieważ jest on bogatszy w substancje odżywcze.

Maski w płachcie to ciekawa alternatywa dla znanych już od dawna maseczek w kremie. Ich zasadniczą przewagą jest to, że proces ich aplikowania jest o wiele czystszy i przyjemniejszy niż w przypadku tradycyjnych maseczek. Jak się okazuje, korzystanie z maseczek w płachcie nie jest wcale takie trudne, wystarczy zdobyć podstawową wiedzę na temat ich aplikacji.

A Wy co sądzicie o maseczkach w płachcie? Zachęcamy do dzielenia się Waszymi doświadczeniami z tego typu pielęgnacją w komentarzach.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest