Cristiano Ronaldo – poznaj trening i dietę mistrza

Bez wątpienia do postać, która możemy podziwiać za trwałe dążenie do celu oraz stałą determinacje do doskonalenia się. Znany wszystkim Portugalczyk, który zdobył serca niejednego widza, kibica i zapewne kobiet. Genialny napastnik w drużynie Real Madryt oraz kapitan drużyny w Reprezentacji Portugalii w piłce nożnej. Na swoim koncie ma liczne sukcesy, aż po mistrzostwa świata, gdzie zdobywał medale dla całej drużyny.

Trening i dieta Cristiano Ronaldo

Widoczne efekty zdobył ciężką pracą. Jest rozpoznawalny ze swojej siły w wielu aspektach – kopnięta przez niego piłka zdobywa prędkość nawet 100km/h. Cała siła wynika z ciężkiego treningu z ciężarami, według współćwiczących oraz trenerów, Ronaldo podczas jednego treningu, podnosi łącznie do dwudziestu ton. Słynie także z treningów aerobowo-tlenowych, nie bez powodu potrafi biec aż z prędkością 33km./h. Zwinność, precyzja oraz ciężka praca dały Portugalczykowi niesamowite efekty oraz sławę.

Dieta piłkarza bez wątpienia jest urozmaicona, jednakże nie jest niczym wykwintnym, jak stwierdza sam Ronaldo w jednym z wywiadów. Podstawą diety piłkarza jest białko, w postaci dobrego rodzaju mięs oraz duża ilość świeżych warzyw i owoców. Jest także zwolennikiem jogurtów oraz ryb – dorsza, miecznika oraz okonia morskiego, zdradza chef kuchni Reprezentacji Portugalskiej.

,,Brak fast foodów, napoi gazowanych, zero cukrów. Mało smażonych potraw i wiele godzin pracy. Dopiero godzinę po zakończeniu ćwiczeń zjadam jakiś posiłek. Obiady są bardzo lekkie i zawsze spożywane kilka godzin przed pójściem spać. Pozwala to strawić posiłek”, mówił Cristiano w jednym z opublikowanych filmików.

Stroni od alkoholu, napoi gazowanych oraz wszelkiego rodzaju cukrów. Unika także smażonych potraw oraz tłustych przekąsek. Jego ulubionym daniem jest portugalska potrawa o nazwie – Bacalhau à Brás, to solony, zasuszony dorsz wymieszany z jajkami, cebulą, czosnkiem, ziemniakami, a także oliwkami, pietruszką, pieprzem i solą.

Jeśli chcesz zobaczyć gdzie, i co jada piłkarz, koniecznie odwiedź- Critstiano Ronaldo Instagram. Spotkasz tam wiele ciekawostek oraz rad od samego mistrza, zarówno od strony diety, jak i treningu, kolejno po życie prywatne.

Cristiano Ronaldo wiek

Obecnie piłkarz ma trzydzieści trzy lata, urodził się w Funchal, 05.02.1085r. Swoją młodość spędzał na urokliwiej wyspie Madera. Swoją drogę rozpoczął już w wieku ośmiu lat, w małym klubie piłkarskim, gdzie pracownikiem był jego ojciec. W wieku dziesięciu lat, przyszłym mistrzem, zainteresowały się już dwie, najbardziej znane drużyny piłkarskie. Swój pierwszy oficjalny mecz w seniorskiej drużynie Sportingu zaliczył 29 września 2002 roku.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest