Makijaż na upalne dni – czyli jakie kosmetyki stosować?

Wielkimi krokami nadchodzą upalne dni, długie przesiadywanie na słońcu, morskie fale. Wszystko zapowiada się cudownie, choć jeden element, nam kobietom, zazwyczaj rujnuje sprawę. Mowa tutaj o spływającym makijażu. W tym artykule chciałabym Ci dać kilka rad, jak uniknąć tego problemu i nie odczuwać, że makijaż gości na Twojej twarzy.

Rzeczy, których powinnaś unikać robiąc makijaż w upalny dzień

Zrezygnuj z podkładów o gęstej strukturze, zazwyczaj są one tylko chwilową opcją. Co prawda, zimą, Twoja skóra reaguje na nie właściwie, jednak podczas lata powinnaś skupić się na kosmetykach, które szybko wchłaniają się w skórę i nie zostawiają zbyt grubej, warstwy. Dzięki temu unikniesz także swędzenia skóry, ponieważ będzie mogła oddychać.

Powstrzymaj się od nakładania sypkich pudrów – pod wpływem słońca czy wysokiej temperatury, momentalnie zaczną schodzić w Twojej twarzy, pozostawiająca przy tym widoczne kropelki potu. W zamian, zainwestuj w lepszy podkład oraz bezę w postaci kremu.

Nie używaj sypkich cieni do powiek, także skieruj się tutaj w stronę palety stworzonej na bazie kremowej.

Jeśli używasz kosmetyków takich jak – kredka do oczu, tusz do rzęs, koniecznie sięgaj po produkty wodoodporne, to one najlepiej znoszą gorące dni oraz prezentują się na Twojej twarzy, najkorzystniej. Jeśli używasz błyszczka lub szminki, lepszym rozwiązaniem podczas lata, będzie pomadka kremowa.

Kilka wskazówek

Nie zapominaj o tym, że Twoja skóra powinna być odżywiana każdego dnia, zwłaszcza podczas lata. Zadbaj, więc o to, aby pielęgnować ją także wieczorem.

Dobrym pomysłem jest maseczka nawilżająca lub ‘carbo’, dzięki której usuwasz ‘martwy’ naskórek, a jednocześnie odżywiasz.
Nakładanie niepozornych plastrów ogórka, także jest świetnym pomysłem, a przy okazji głęboko nawilża warstwy.
Idealnym rozwiązaniem są także kremy na bazie koziego mleka, zapewniają szybką regenerację, a także podczas działania promieni słonecznych, łagodzą, dając Ci przy tym relaks.

Jeśli na twojej skórze pojawiają się podczas lata, niepokojące zmiany – podrażnienia, trądzik, niegojące się krostki, koniecznie skonsultuj się ze swoim dermatologiem. Każda skóra jest inna, a więc zadbaj o to, aby dobrać dla siebie najbardziej korzystne rozwiązanie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest