Lwia zmarszczka – jak z nią walczyć? Domowe sposoby

Lwia zmarszczka czy też lwia bruzda jest to jedna (lub kilka) bruzda w kształcie poziomym, która pojawia się między brwiami od około 20 do 40 roku życia. Przypadłość ta dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Powstaje poprzez powtarzalne ruchy twarzy tworzące bruzdę, gdy skórze brakuje kolagenu, elastyczności. Jest związana z intensywnością emocji, które przeżywamy i uzewnętrzniamy na co dzień na przykład zdenerwowanie, stres. Przyspiesza to powstawanie tej zmarszczki. Jest to także indywidualna kwestia mimiki, a także jest warunkowane genetycznie.

Domowe sposoby na przeciwdziałanie i usuwanie wstępnej zmarszczki

Efekty starzenia się skóry, a więc coraz mniejszej jej elastyczności można spowalniać stosując Facefitness czy też joga twarzy (odpowiednie ćwiczenia napięć mięśni, które uelastycznią je, pozwalają też częściowo zneutralizować już obecne zmarszczki). Bardzo ważna jest tu niezwykła regularność ćwiczeń.

Nawodnienie, które jest bardzo ważne dla ogólne zdrowia, ale także dla skóry, która nawilża się od wewnątrz.
Dbanie o dietę może bardzo pomóc w utrzymaniu dobrej formy fizycznej, psychicznej, a także znacznie opóźnić proces starzenia się naturalny u każdego człowieka, tak samo jak dbanie o aktywny i zdrowy styl życia.

Spanie na plecach podczas którego nie powodujemy zagięć na twarzy, które mogą w dłuższym okresie czasu prowadzić do powstania zmarszczek w tych miejscach.

Okulary przeciwsłoneczne ochronią przed marszczeniem oczu, okolic oczu i twarzy w momencie, gdy razi ostre słońce. Odpowiednio dobrane okulary przeciwsłoneczne pozwolą zapewnić komfort patrzenia w słoneczne dni.

Odpowiednia pielęgnacja dostosowana do wieku, typu cery i potrzeb taka jak pilingi, kremy, sera lub przygotowane własnoręcznie z dostępnych w domu produktów może przynieść efekt nawilżający i ujędrniający, o jaki chodzi. Bardzo ważne jest złuszczanie i nawilżanie. Warto połączyć codzienną pielęgnację z masażem. Bardzo dobrze działające składniki to retinol, matrixyl, witamina C, wyciąg z alg morskich najlepiej w skoncentrowanych formułach. Zabiegi te wpływają pozytywnie nie tylko na lwie zmarszczki, ale na ogólną poprawę stanu cery. Powinno się zawsze prowadzić pielęgnację skóry (w której najważniejszy jest demakijaż) zgodnie z typem skóry, wiekiem i potrzebnymi właściwościami.

Sposoby na pozbycie się lwiej zmarszczki

  1.  Wypełnienie powstałych zmarszczek botoksem. Stosuje się ten sposób u osób przed 65 rokiem życia. Botoks paraliżuje mięśnie, rozluźnia je na 6miesięcy, kiedy widoczny jest jego efekt.
  2. Wypełnienie kwasem hialuronowym stosuje się wtedy, gdy botoks nie przyniósł efektów lub u osób po 65 roku życia. Efekt wstrzyknięcia w skórę kwasu utrzymuje się przez 18 miesięcy.
  3.  Laser frakcyjny tworzy mikrouszkodzenia w skórze, co powoduje jej samoistne odbudowywanie się. Jest najtrwalszą z metod zabiegowego usuwania zmarszczek. Minusem jest to, że zabiegów musi być kilka. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie i zależna między innymi od głębokości bruzdy, wieku, stanu skóry.

Warto pamiętać, że kremy przeciwzmarszczkowe używa się zanim właściwa zmarszczki wystąpią. Gdy chcemy korygować już powstałą zmarszczkę zwykły krem to może być zbyt mało. Zawsze jest łatwiej przeciwdziałać niż korygować. Warto także dbać o higienę życia pod względem emocjonalnym, unikać stresowych i nerwowych sytuacji, które są szkodliwe pod wieloma względami, nie tylko lwiej zmarszczki. Gdy spełnimy te wszystkie czynniki na pewno będziemy cieszyć się piękną, młodo wyglądającą twarzą przez długie lata.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest