Komu pasuje grzywka?

Grzywka jest niewielkim elementem, który może zmienić wygląd diametralnie i sprawić, że poczujesz się lepiej. Można ją nosić na wiele sposobów, zmieniają się trendy jednak grzywka jest nieśmiertelna.

Jeżeli zastanawiasz się nad obcięciem grzywki, najpierw dobrze przemyśl kilka kwestii. Pamiętaj, że kształt twarzy ma ogromne znaczenie. Grzywka może pasować każdej z nas, pod warunkiem, że będzie dobrze dobrana do owalu twarzy. Dziewczynom z tzw. wysokim czołem przeważnie pasuje każdy rodzaj grzywki, jednak nie jest to konieczne by ją posiadać.

W tym poradniku przedstawię wszystkie kwestie, które musisz rozważyć przed podjęciem decyzji o zrobieniu grzywki, oraz powiem, jakie włosy z grzywką się nie polubią.

Kształt twarzy

Okrągła twarz

Jeżeli nieodpowiednio dobierzemy grzywkę do okrągłej twarzy, np. będzie ona zbyt gęsta i prosta, może poszerzyć buzię. Dla osób z zaokrąglonym łukiem podbródka idealnie sprawdzi się grzywka na bok. Ten rodzaj fryzury sprawi, że twarz optycznie się wyszczupli i wydłuży.

Trójkątna twarz

To podłużny kształt twarzy, wyróżniający się mocno zarysowaną, szpiczastą i wąską brodą oraz wysokim czołem. Grzywka idealnie komponuje się z trójkątną twarzą, ponieważ przysłania duże w stosunku do reszty twarzy czoło. W tym przypadku pasować będzie bob z grzywką lub wycieniowany „bałagan” i krótka lekka fryzura.

Kwadratowa twarz

Jeżeli Twoja twarz ma wyraźnie zaostrzone kształty, źle dobrana fryzura może jeszcze bardziej uwydatnić i wyostrzyć rysy. Do kwadratowego kształtu twarzy pasują asymetryczne cięcia, lekka grzywka, wycieniowana lub postrzępiona. Jeżeli zależy Ci, by mieć długą grzywkę, zdecyduj się na zaczesaną na bok lub asymetryczną.

Owalna twarz

Posiadaczki tego rodzaju twarzy mają szczęście, ponieważ pasuje im prawie każdy rodzaj fryzury. Według własnych upodobań mogą wybrać, czy bardziej podoba im się grzywka prosta, na bok, asymetryczna, krótka lub długa. Każdy rodzaj grzywki będzie współgrał z owalem twarzy.

Kto powinien dać sobie spokój z grzywką?

Z grzywki powinny zrezygnować osoby z bardzo cienkimi włosami. Cienkich włosów zazwyczaj jest niewiele, a do zrobienia grzywki potrzeba sporej ilości pasma włosów. Jedyną opcją dla kobiet z cienkimi włosami jest delikatna grzywka na boki.

Na grzywkę nie powinny się również decydować posiadaczki włosów kędzierzawych, które mocno reagują na wilgoć. W kontakcie z nią kręcą się we wszystkie strony i zastygają w formie mało estetycznych strączków.

Grzywka a styl życia

Grzywka powinna współgrać z nawykami i stylem życia. Jeśli nie przejmujesz się zbytnio pielęgnacją włosów, grzywka nie jest dla Ciebie. Grzywka potrzebuje uwagi, codziennej stylizacji. Często nie może obejść się bez wyprostowania, ułożenia i wymodelowania odpowiednimi kosmetykami. Grzywka wymaga również codziennego mycia, ze względu na to, że ma bliski kontakt ze skórą.

Kolejnym aspektem jest aktywność fizyczna. Gdy regularnie trenujesz, chodzisz na siłownię, to grzywka niekoniecznie jest dobrym pomysłem. Każdorazowe podpinanie grzywki do ćwiczeń nie jest wygodne. Posklejane i przyklejone do czoła włosy są nieestetyczne i nieprzyjemne.

Typ cery

Cera również ma znaczenie. Jeżeli jesteś posiadaczką cery tłustej to grzywka nie będzie w tym przypadku dobrym pomysłem. Między grzywką a skórą czoła skóra szybciej się poci. Włosy sąsiadujące bezpośrednio z cerą, która ma skłonności do nadprodukcji sebum, przejmą je i same będą wyglądać nieświeżo. Posklejane strąki mogą sprawić, że cała twarz zacznie wyglądać źle. Pot, świecenie się skóry, nadprodukcja sebum i posklejana grzywka nie wyglądają zbyt dobrze.

Klimat

Jeśli mieszkasz w wilgotnym klimacie, to grzywka niekoniecznie jest dobrym pomysłem. Włosy w takich warunkach skręcają się w różne strony i ciężko je ułożyć.

Podczas upałów czoło pod grzywką poci się bardziej, a wtedy włosy zlepiają się ze spoconym czołem powodując problemy z cerą, grzywka jest przetłuszczona i wygląda to nieestetycznie.
Czy grzywka jest dla Ciebie?

Przed podjęciem decyzji o zrobieniu grzywki warto się zastanowić. Grzywka może odmienić naszą fryzurę i sprawić, że poczujemy się niesamowicie. Z drugiej strony pielęgnacja grzywki jest wymagająca i może stać się uciążliwa. Powinniśmy przeanalizować najważniejsze kwestie przed zmianą fryzury.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest