Jaki kolor włosów najbardziej do Ciebie pasuje?

Każda kobieta może posiadać kolor włosów, w jakim bez makijażu będzie wyglądać olśniewająco. Trzeba tylko spojrzeć na siebie w inny sposób, kierując się tym, że ubiór, fryzura oraz akcesoria mają podkreślać typ urody, a nie na odwrót. Odpowiednie strzyżenie ma na celu skorygować i nadać twarzy jak najlepszy kształt i proporcje, a kolor ma podkreślić cerę, tak aby wydobyć z niej naturalny blask i zaakcentować walory np. oprawę oczu albo czerwień ust.

Jeżeli ma się jasną karnacje i okrągłą twarz nie należy wybierać nigdy ciemnego koloru włosów, ponieważ twarz na tym tle wyda się większa, bardziej wyrazista, a więc pełniejsza. W tym przypadku należy zdecydować się na jasne pasma.
Oczy, włosy oraz karnacja nie powinny być na takim samym poziome kolorystycznym. Kolor włosów ma wydobyć twarz oraz podkreślić to co chce się szczególnie zaakcentować.

Prosty sposób na ustalenie najlepszego koloru włosów do swojej urody!

Najpierw trzeba ustalić czy jest się Panią Wiosną, Latem, Jesienią, lub Zimą. Odpowiedź nie zależy tylko od pochodzenia i od karnacji skóry. Znajomość typu kolorystycznego jest przydatna – nikt nie chce wyglądać na osobę zmęczoną, starą lub bladą tylko z uwagi na nieodpowiedni dobór koloru włosów.

1. Pani Wiosna

Kolory włosów w przypadku Pani Wiosny, dostosowuje się do typu urody, tzw. złotej tarczy. Pani Wiosna powinna unikać tonów popielatych a wybierać tylko ciepłe odcienie. Idealne dla niej będą złociste oraz miodowe blondy, lub złociste brązy, miedź a także ciepłe jasne czerwone odcienie, do których należy złocista czerwień, lub truskawkowy blond.

wiosna

2.Pani Lato

Kolory włosów dla Pani Lata to srebrne albo popielate pasma, które doskonale rozświetlą włosy, gdyż brakuje im blasku. Pasma ciemniejsze o ton albo dwa także ożywią włosy.

lato twarze

3. Pani Jesień

Kolory włosów dla Pani Jesieni mają podkreślić jej naturalny kolor włosów ciepłymi czerwonymi oraz miedzianymi tonami. Wszystkie ciepłe odcienie koloru brąz, takie jak złocisty brąz, lub miedziane złoto, albo orzech będą sprzyjały Pani Jesieni.

typ urody jesien2

4.Pani Zima

Kolory włosów dla Pani Zimy to głębokie odcienie włosów, które naturalnie je ocieplają. Dlatego dla dodania połysku wystarczy aby systematyczne stosować odżywki. Jeżeli chce się podkreślić naturalny kolor włosów, można to zrobić nadając im niebiesko- czarny połysk.

zima uroda

 

Jeśli ktoś narzekała na brak objętości i „płaską czuprynę” to z ratunkiem przychodzi najnowszy cud we fryzjerstwie –czyli koloryzacja 3D. Chodzi o to, aby kolor nie był jednolity oraz oczywisty3. Najnowsza propozycja oraz efektowna koloryzacja to refleksy. które powodują iż cienkie i delikatne pasma nabierają polotu i ma się wrażenie, że przybyło więcej włosów .

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest