Jak zrobić domowy wosk do depilacji?

W dzisiejszych czasach mamy wiele opcji depilacji, od klasycznych pianek do golenia, żele, różnego rodzaju balsamy czy olejki. Coraz częściej wybieramy depilator, który zapewnia nam dłuższy efekt czy całkowite wyzbycie się odrastających włosków, które zapewnia nam depilacja laserowa. Zasadniczo każdy sposób jest dobry, aczkolwiek nie możemy pominąć faktu – im częstsze golenie, tym bardziej nasza skóra staje się narażona na podrażnienia, a także stała depilacja stwarza cyklicznie kolejne koszta.

Depilacja woskiem – w co zainwestować?

Z pomocą przychodzą domowe sposoby, które możemy wykonać w szybki sposób, z produktów, które, siłą rzeczy kupujemy na co dzień. Mowa tutaj o depilacji woskiem, który wykonasz w kilka minut z podręcznych produktów.

Czego potrzebujesz?

  • dwie szklanki cukru
  • trzy łyżki/połówka soku z cytryny
  • trzy łyżki letniej, przegotowanej wody

Depilacja za pomocą cukru obecnie zdobywa swoją popularność choć była już stosowna w starożytności w krajach Bliskiego Wschodu. Zapewne wracamy do niej ze względu na jej skuteczność, a także łatwy oraz tani czas wykonania. Dodatkowym atutem poza dokładną depilacją jest także jednoczesne pielęgnowania skóry.

Jak zrobić wosk do depilacji?

To nic skomplikowanego. Wszystkie składniki zmieszaj ze sobą w garnku, a następnie podgrzewaj na małym ogniu do momentu zagotowania. Ważne, aby konsystencja nie była zbyt gęsta. Jeśli więc, ‘przesadzisz’ z ilością cukru dolej odrobinę wody. Całość gotuj kilka minut, cały czas mieszając. Zapewne zajmie to mniej więcej od dwóch do czterech minut, kolejno odstaw naczynie w chłodniejsze miejsce, aby pasta mogła nabrać gęstości.

Gotowy wosk rozpoznasz po złocistym kolorze oraz konsystencji. Istotne, aby barwa nie była brązowa. Oznaczałoby to przypalenie cukru, którego chcemy uniknąć. Możesz użyć wosku jeśli stał się lepki, będzie to wyznacznik idealnego przygotowania.

W jaki sposób zaaplikować wosk na skórę?

Przed depilacją należy oczyścić oraz namocz skórę, aby naskórek mógł zmięknąć. Pastę nakładaj w odwrotną stronę od włosa. Potrzymaj chwilę na skórze, a następnie szybkim i zdecydowanym ruchem usuń. Po wykonanym zabiegu nie zapomnij odpowiednio nawilżyć skóry kremem.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest