Obecne społeczeństwo wymaga od kobiet, by zaraz po urodzeniu dziecka wróciły do swojej poprzedniej wagi. W mediach społecznościowych widzimy mamy z kilkutygodniowym maleństwami w szpilkach i pełnym makijażu. Nic więc dziwnego, że matki już w trakcie ciąży szukają w wyszukiwarkach jak ujędrnić skórę.
Najbardziej problematycznymi miejscami jest skóra brzucha, pośladków i piersi. Po porodzie, kobiety bardzo często nie mają czasu na regularne posiłki, co połączone z karmieniem piersią powoduje szybką utratę wagi. W połączeniu ze stresem spowodowanym przez opiekę nad małym dzieckiem skutki dla organizmu są opłakane.
Spis treści
Domowe sposoby na ujędrnienie skóry
Jak ujędrnić skórę po ciąży? To proste pytanie i nieco bardziej złożona odpowiedź. Jednymi z najprostszych i najtańszych sposobów jest stosowanie peelingu na całe ciało. Oczywiście, jeśli matka dalej karmi piersią lub ma niezagojoną bliznę po cesarce trzeba bardzo uważać w tych miejscach. Nie zawsze trzeba kupować gotowe preparaty. Świetnie nadaje się sól, którą trzeba później bardzo dokładnie spłukać by nie wysuszała skóry. Można wykorzystać zmieloną kawa. Taki zabieg poprawia krążenie i ściera martwą warstwę naskórka.
Z domowych metod warto zastanowić się nad masażami. Wykonywane razem z balsamem nawilżającym może przynieść zaskakująco dobry efekt. Warto zwracać uwagę na skład i szukać tych z retinolem lub kwasem hialuronowym.
Nawodnienie i dieta poprawiają wygląd skóry
Nic nie zastąpi ćwiczeń fizycznych. Popularny mit mówi o tym, że jeśli kobieta nie ćwiczyła przed urodzeniem dziecka, to w ciąży nie powinna zaczynać. To błąd i nie należy go powielać. Trzeba pamiętać by wysiłek fizyczny dostosować do kondycji i możliwości. Na początku wystarczą szybkie spacery z wózkiem. Później półgodzinne ćwiczenia siłowe, które można wykonywać w domu bawiąc się z dzieckiem.
Warto przemyśleć swoje nawyki żywieniowe i starać się jeść różnorodne posiłki oraz pić wodę. Kawa i herbata nie nawadniają organizmu tak dobrze, jak zwykła kranówka. Trzeba też pamiętać, że im szybciej po porodzie zaczniemy o siebie dbać tym ciało będzie wyglądać lepiej.
Profesjonalne zabiegi ujędrniające skórę
Domowe metody nigdy nie są tak skuteczne jak profesjonalne zabiegi przeprowadzane u lekarza lub w salonie kosmetycznym. Jednym z popularniejszych usług, wykonywanych najczęściej na skórze brzucha, jest masaż rollerem do głębokiego mikronakłuwania. Proces jest prosty. Ciało masuje się specjalnym wałkiem, który posiada trzy milimetrowe igły. Wbijają się one w skórę tworząc kontrolowany stan zapalny. Następnie skóra jest smarowana preparatem ujędrniającym i przyspieszającym gojenie. Powoduje to powstawanie nowych komórek, które napinają skórę. Cena zabiegu wynosi około dwóch tysięcy złotych.
Panie często decydują się na termolifting brzucha. Ta metoda jest mniej inwazyjna. Promieniowanie podnosi temperaturę w głębokich warstwach skóry. Powoduje to kurczenie się włókien kolagenowych i napięcie się skóry. Zaletą zabiegu jest jego szybkość, bezbolesność i nieinwazyjność. Cena wynosi około dziewięćset złotych. Jednak aby uzyskać pożądany efekt zaleca się wykonanie od trzech do ośmiu zabiegów. Na rezultaty trzeba czekać kilka miesięcy.
Panie zadające sobie pytanie, jak ujędrnić skórę na pewno natrafiły na kwas polimlekowy. Intensywnie pobudza on produkcję kolagenu i jest szeroko stosowany już od ponad trzydziestu lat, nie tylko na ciało ale też twarz. Zabieg polega na wstrzykiwaniu zawiesiny w skórę małymi partiami. Później kosmetologowie za sprawą masażu rozprowadzają go pod skórą. Chociaż natychmiast widać różnicę na pełen efekt trzeba poczekać kilka tygodni. Pełna kuracja to cztery lub sześć zabiegów, co sześć tygodni. Cena zabiegu to okolice tysiąca pięciuset złotych.
Opisane są tutaj jedynie najpopularniejsze zabiegi. Jeśli naturalne metody zdecydujemy się poprzeć kosmetologią należy skonsultować się z lekarzem. Warto pamiętać, że każde ciało jest inne. Zrzucenie zbędnych kilogramów i powrót do naturalnego stanu często jest uwarunkowany genetycznie. Pewne jest tylko to, że jeśli dbamy o ciało przed ciążą na pewno proces leczenia przebiegnie znacznie szybciej.