Jak poprawnie piłować paznokcie?

Ładny, schludny wygląd dłoni jest naszą wizytówką. Podając dłoń nowo poznanym osobom lub przyszłemu pracodawcy nie zdajemy sobie sprawy, że nie tylko mocny uścisk dłoni sprawia dobre wrażenie, ale także to, czy są zadbane. Paznokcie zaś, są domeną każdej kobiety niezależnie od wieku. Czasem jednak poprzez natłok obowiązków, nie zawsze mamy czas, aby odwiedzić salon kosmetyczny. Dlatego też, warto znać kilka cennych wskazówek, jak prawidłowo dbać o dłonie i paznokcie, bez względu na codzienny styl życia.

Jak dbać o paznokcie?

Pocieszymy cię! Jeśli chcesz mieć piękne, zadbane paznokcie, wcale nie trzeba korzystać z usług kosmetyczki. Wystarczy parę minut w ciągu dnia, aby zadbać o ich płytkę, kształt i skórki. Pierwszym krokiem, jest oczywiście regularna, codzienna kąpiel dłoni. Naturalnie, przed wykonaniem domowych zabiegów pielęgnacyjnych, należy również dokładnie umyć dłonie, aby substancje będące w niżej wymienionych preparatach lepiej się wchłaniały. Pamiętaj, że stan twoich paznokci w dużej mierze, zależy również od diety. Zbilansowana dieta, bogata w witaminy i białko, pozwoli zachować je ładnymi, a w połączeniu z odpowiednimi kuracjami, zapobiegnie ich nadmiernemu łamaniu. Jeśli pragniesz, aby twoje paznokcie były silne i pozbawione przebarwień, wypróbuj również olejki. Olejki stosuj minimum dwa razy dziennie, a po aplikacji staraj się, jak najdłużej nie myć dłoni. Stosuj olejki przeznaczone do paznokci, dostępne w każdej drogerii oraz tłuste preparaty do ciała. Olej z pestek moreli i orzechów makadamia, nawilży, zregeneruje i wygładzi, zaś oliwa z oliwek w połączeniu z cytryną delikatnie rozjaśni kolor płytki.

Piłowanie paznokci zasady

Piłowanie paznokci wymaga wprawy oraz odpowiednich narzędzi. Prawidłowe piłowanie paznokci, powinno poprzedzać wybranie odpowiedniego pilniczka. Pilniczek, jest bardzo ważny, gdyż źle dobrany, może skrzywdzić nasze paznokcie. Obecnie mamy pilniczki metalowe, pozwalające na bardzo dokładne spiłowanie płytki paznokcia, papierowe, kamienne i szklane. Dodatkowo, musimy wybrać efekt, który chcemy uzyskać. Sezonowe zmiany dotyczą nie tylko koloru na paznokciach, ale też często ich kształtu. Możemy uzyskać kształt spiczasty, migdałka, baleriny, paznokcie całkiem zaokrąglone, kwadratowe i zaokrąglone kwadraty. Tylko od nas zależy, jaki typ podoba nam się najbardziej. Warto pamiętać również o tym, aby nigdy nie piłować paznokci na mokro oraz w powietrzu. Połóż dłoń na blacie, aby znieruchomieć palce i bezpiecznie nadać kształt płytce paznokcia. Jeśli piłujesz je na mokro, możesz je uszkodzić, a samo piłowanie będzie trudnym procesem. Najlepiej piłować paznokcie jeszcze przed zmyciem lakieru. Są wtedy twarde, a nam lepiej kontrolować ich kształt.

Piłowanie paznokci krok po kroku

Paznokcie zaokrąglone Jeśli masz zniszczone, cienkie paznokcie, wybierz ten kształt. Dzięki temu, będą mniej narażone na uszkodzenia i będą lepiej się regenerować. Spiłuj je zgodnie z kształtem opuszków palców. Kiedy podrosną i będą twardsze, będziesz mogła wybrać inny kształt.

Kwadratowe paznokcie to klasyczny, elegancki kształt. W połączeniu z kolorem lub manicurem francuskim są eleganckie, ale podatne na zdarcia. Kształt uzyskasz, dzięki piłowaniu w jedną stronę, na przykład od lewej do prawej. Dzięki temu, twoje paznokcie nie będą się rozdwajać.

Szpic – ten rodzaj paznokcia jest dostępny dla kobiet, które mają wyjątkowo długie i twarde paznokcie. Niestety, często są one trudne do uzyskania bez pomocy salonu kosmetycznego. Najczęściej wykonywane są poprzez dodatkowe wzmocnienie paznokcia i nałożenie żelu. Należy wyznaczyć punkt centralny szpica paznokcia i po obu jego stronach piłować symetrycznie.

Migdałek – ten kształt paznokcia, podoba nam się najbardziej! Migdałek jest najbardziej lubianym kształtem przez stylistki, ponieważ wygląda delikatnie, ładnie i dziewczęco. Jeśli chcesz uzyskać efekt migdałka na paznokciach, wyznacz szpic płytki, do którego będziesz piłować oba boki, pod kontem 45 stopni. Kiedy już to zrobisz, wystarczy zaokrąglić czubek. Gotowe!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest