HIFU – czyli sposób na obwisłą skórę

Każdy z nas chciałby wyglądać wiecznie młodo i pragnie by jego skóra zachowała jak najdłużej nieskazitelny wygląd. Z pomocą przychodzi metoda HIFU, która znana jest w medycynie od 20 lat i wykorzystuje się ją z powodzeniem w leczeniu nowotworów, a w szczególności raka prostaty. W medycynie estetycznej od kilu lat wykorzystuje się ją do liftingu i ujędrniania skóry. Ta metoda poprzez swoje właściwości jest coraz częściej wybieranym zabiegiem estetycznym poprawiającym wygląd skóry. Zabieg jest bezinwazyjny i bezpieczny.

Co warto wiedzieć o technologii HIFU przed udaniem się na zabieg?

Główną zaletą HIFU jest to, że jest to zabieg bezinwazyjny i bezpieczny, polegający na stymulacji skóry za pomocą ultradźwięków o wysokiej częstotliwości generowanych przez specjalnie zaprojektowane urządzenie. Odpowiednie ustawienie sprawia, że fale dźwiękowe wnikają do skóry na różną głębokość – od 1.5 Mm do 4.5 Mm. Regeneracja odbywa się tutaj poprzez mikrouszkodzenia tkanek wywołane działaniem ultradźwięków – komórki skóry ulegają uszkodzeniom w procesie termo ablacji wywołanej poprzez lokalnie podwyższoną temperaturę. Ze względu na precyzyjnie ustawioną głębokość penetracji wierzchnie warstwy skóry pozostają nietknięte.

HIFU – wskazania

Z zabiegu HIFU skorzystać może każda osoba, która nie jest zadowolona z jędrności swojej skóry oraz gdy na ciele pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Ponadto wskazaniami do zabiegu są także: zmniejszenie utraty jędrności skóry podczas odchudzania, wiotkość skóry po przebytej ciąży lub po nagłej utracie masy ciała, lifting twarzy i dekoltu, a także wiotka skóra na udach, piersiach czy pośladkach. Warto również wspomnieć, że ultradźwięki pozytywnie wpływają na redukcję rozszerzonych porów oraz wyostrzają kontur twarzy.

HIFU – przeciwwskazania i skutki uboczne

Metoda HIFU jest stosunkowo bezpieczna i nie powoduje poważnych skutków ubocznych mogących w znacznym stopniu wpływać na dyskomfort. Warto jednak pamiętać, że posiada jednak pewne ograniczenia. Do głównych przeciwwskazań zalicza się: stany zapalne skóry,

  • Opryszczka,
  • Ciąża i okres karmienia piersią,
  • Wszczepiony rozrusznik serca lub inne metalowe implanty,
  • Mechaniczne uszkodzenia skóry,
  • Epilepsja,
  • Choroby układu sercowo – naczyniowego,
  • Stwardnienie rozsiane.

Jeżeli chodzi o skutki uboczne, to przez kilka dni w miejscu wykonania zabiegu może utrzymywać się stosunkowo nieduży obrzęk.

HIFU – przebieg zabiegu

Na początku zabiegu nakłada się na skórę żel, który zwiększa efektywność wnikania fal dźwiękowych w głąb skóry. W przypadku osób o wyjątkowo wrażliwej skórze może zostać podane miejscowe znieczulenie w maści. Sam zabieg polega na przyłożeniu do skóry głowicy emitującej ultradźwięki. Czas trwania zabiegu to zazwyczaj 20-30 minut.

HIFU – efekty

Pierwsze efekty po zabiegu metodą HIFU można zauważyć już po pierwszej wizycie w gabinecie. W przypadku, gdy skóra jest mocno pomarszczona i zwiotczała wymagane będą kolejne zabiegi. Ze względu na czas regeneracji tkanek, pełne efekty kuracji widoczne będą po 2-3 miesiącach i z reguły utrzymują się one około 1,5 roku. Do głównych efektów zabiegu HIFU zalicza się redukcję zmarszczek, ujędrnienie skóry oraz zmniejszenie wiotkości skóry.

HIFU – cena

Cena pojedynczego zabiegu wykorzystującego metodę HIFU jest uzależniona od rodzaju użytego do zabiegu sprzętu, partii ciała poddawanej zabiegowi, a także od renomy i lokalizacji gabinetu kosmetycznego. Ujędrnienie oraz redukcja zmarszczek całej twarzy to koszt 2500-3500 złotych. Podobne ceny występują w przypadku brzucha, pleców czy pośladków.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest