Hanna do brwi-jak wykonywać ją dobrze w domu

Brwi są ważnym elementem naszej twarzy. Dodają jej bowiem wyrazistości. Przede wszystkim, wiedzą to Ci, których natura nie obdarowała ciemnymi i wyrazistymi włoskami. Możemy brwi malować, przy pomocy kredek lub ceni. Innym rozwiązaniem jest właśnie henna. Ten zabieg jest bardzo prosty, a pozwala nadać twarzy bardziej wyrazisty wygląd. Henna utrzymuje się długo, nawet po przebudzeniu, możemy cieszyć się jej efektami.

Co to jest henna?

Prawdziwa henna to roślinny barwnik. Była ona wykorzystywana w zachodnich cywilizacjach. Obecnie przeżywa swoje odrodzenie. Stosowana jest przede wszystkich w celach estetycznych. Ma również inne właściwości. Zapewnie włosom ochronę i połysk. Henna chroni także brwi. Pokrywa włosy twardniejąca warstwą ochronną. Dzięki temu zapewnia im trwałość i pogrubia je. Dodatkowo, uzupełnia wszelkie pęknięcia. Brwi, dzięki hennie, nabierają pięknego blasku.

Hennę do brwi możemy kupić w drogeriach. Nie zawsze jednak te produkty są produktami naturalnymi. Często nawet z naturą nie mają nic wspólnego. Jednak nie zmienia to faktu, że przyciemniają delikatnie rzęsy i brwi. Możemy również stosować je bez większych obaw. W przeciwieństwie do farb bowiem są bezpieczne i bardziej delikatne.

W drogeriach może kupić różne rodzaje henny do brwi. Występuję one w postaci proszku lub kremu. Decydując się koloryzację brwi henną należy pamiętać o tym, jak ważny jest dobór odpowiedniego koloru.

Henna do brwi – jak ją dobrze wykonać w domu

Jakie składniki potrzebujemy do henny brwi?

  • henna
  • woda utleniona  (często jest w zestawie razem z henną)
  • mały pojemniczek
  • pędzelek do makijażu brwi lub patyczek kosmetyczny
  • płatki kosmetyczne
  • żel do mycia twarzy lub tonik odtłuszczający
  • wazelina (opcjonalnie)

Zrobienie henny brwi w domu jest naprawdę bardzo prostą czynnością. Najpierw należy przygotować skórę obraz brwi do koloryzacji. W celu pozbycia się zanieczyszczeń, dokładnie myjemy twarz odtłuszczającym żelem. Możemy również użyć toniku. Ważne jest, aby nie regulować brwi przed tym zabiegiem. Dzięki temu unikniemy podrażnień skóry. W szczególności, gdy skóra jest delikatna. Następnym korkiem, będzie przygotowanie mieszanki koloryzującej. Wykorzystujemy do tego mały pojemniczek. W pojemniczku mieszamy odrobinę kremu oraz kilka kropel wody utlenionej. Woda utleniona jest tu aktywatorem. Mieszamy składniki do uzyskania kremowej konsystencji. Musi być ona na tyle gęsta, by nie spływała z brwi i dała się precyzyjnie nałożyć. Kiedy już uzyskamy jednolitą masę, nakładamy ją na brwi. Zaczynamy nakładanie od środku i kierujemy się ku zewnętrznej części. Tam henna właśnie pozostanie na włosach najdłużej. Tym samym kolor będzie intensywniejszy niż na początku brwi. Efekt będzie bardziej naturalny. Należy również pamiętać, że brew ma być jaśniejsza od wewnętrznej strony i ciemniejsza na końcówce. Nałożoną mieszankę trzymamy na brwiach 5-7 minut. Jeże chcemy, by kolor był intensywniejszy, po prostu, dłużej trzymamy mieszankę na brwiach. Na koniec zmywamy produkt z brwi za pomocą wacika nasączonego ciepłą wodą. Po tych czynnościach, brwi są gotowe! Jeżeli obawiasz się, by nie pobrudzić skóry wokół brwi, zabezpiecz ją wazeliną lub tłustym kremem.

Polecamy nakładać hennę za pomocą precyzyjnego, skośnego pędzelka do malowania brwi. Jeżeli nie posiadasz pędzelka, możesz również użyć patyczka kosmetycznego. Ważne jest by zachować precyzję i trzymać się określonego czasu działania produktu. Dzięki temu osiągniemy naturalny efekt, który może utrzymać się na brwiach nawet 14 dni.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest