Gąbki do makijażu – jak wybrać najlepszą? Ranking TOP5 gąbek do makijażu

Pędzle naturalne, syntetyczne, kulkowe, języczkowe, kabuki… rynek zalewany jest coraz to nowszymi modelami. Ich celem jest przede wszystkim pomoc w codziennym makijażu, dzięki czemu nasza cera i spojrzenie zyskuje na głębi i estetyce. Od kilku sezonów producenci wyszli naprzeciw tradycyjnym akcesorium do makijażu, proponując gąbki. Czym właściwie różnią się one od pędzli i jakie gąbki na rynku są godne naszej uwagi?

Gąbki różnią się znacząco od pędzli, głównie ze względu na swoją funkcjonalność. Jeśli zastanawiasz się pomiędzy tymi dwoma przyborami, wiedzieć musisz, że:

  • gąbki do makijażu służą do nakładania podkładu, korektora, pudru. i wszelkich kosmetyków płynnych, takich jak bronzer czy róż
  • Nie nałożysz nimi cieni do powiek czy pomadki.
  • żywotność gąbek jest ograniczona, szacuje się, że należy je wymieniać co kilka tygodni regularnego użytkowania
  • gąbki należy myć po każdym użyciu, ponieważ sprzyjającą rozwojowi drobnoustrojów
    przed każdym użyciem gąbki należy ją zwilżyć, dzięki czemu ta podwaja swoją wielkość i zyskuje na porowatości
  • produkty nakładane gąbką dają naturalny efekt, pozwalający na budowanie krycia
  • nakładanie makijażu za pomocą gąbek jest łatwiejsze i dużo szybsze niż przy pomocy tradycyjnych pędzli
  • producenci oferują do mycia dedykowane mydełka, które zastąpić można szamponami i żelami do mycia twarzy. Doskonale sprawdza się też klasyczne, szare mydło.
  • gąbki różnią się od sobą miękkością, porowatością i trwałością – nie każda z nich jest równie dobra i nie każda z nich daje podobny efekt

Ranking TOP5 gąbek do makijażu

5. Boho Blender – gąbeczka do makijażu Boho Beauty

Nasz ranking otwiera gąbka umożliwiająca równomierne rozłożenie podkładu, zapewniając jego naturalne stopienie się z cerą. Zyskująca na popularności i zdobywająca uznanie przez profesjonalnych i nieprofesjonalnych wizażystów. Miękka, trwała, bez domieszki lateksu. Doskonała w przypadku zarówno kremowych jak i płynnych podkładów. Koszt to zaledwie 20zł.
pol pm Gabki do makijazu Bohoblender Boho Beauty Zestaw Candy Pink Cut i Mini marble 12680 1

bt przycisk sprawdz

4. Annabelle Minerals – Softie

Gąbka w kilku rozmiarach, umożliwiająca nakładanie korektora lub podkładu “na mokro”. Ta w rozmiarze S jest niezwykle precyzyjna i doskonale nadaje się do punktowego nakładania określonego produktu. Ceniona za trwałość i atrakcyjną cenę, wynoszącą nie więcej niż 10 zł. Doskonała również do nakładania produktów sypkich, w tym podkładów lub korektorów mineralnych.
softie s gabka do makijazu

bt przycisk sprawdz

3. Hulu – SPonge Light Mint

Stosunkowo nowa marka na rynku kosmetycznym, wyróżniająca się dużą sprężystością. Dzięki temu gąbka nie pozostawia nieestetycznych smug, zapewniając równomierne krycie i rozprowadzenie produktu. Dzięki niej cera wygląda nieskazitelnie. Gąbka o wysokiej trwałości i miękkości. Cena to około 22zł.
436ddf4dc5c63dded5a57216c0f60ac580fd3701

bt przycisk sprawdz

2. Blend it – gąbka

Marmurowa kolekcja gąbek, cechujących się zdecydowanie największą miękkością na tle gąbek z rankingu. Bardzo sprężysta i elastyczna, nie pije podkładu, umożliwia wklepywanie produktu, bez ryzyka uszkodzenia nawet najdelikatniej cery. Tańszy, równie dobry zamiennik gąbki z pozycji pierwszej. Cena to ok 20zł.
pol pm BLEND IT Sponge gabka do makijazu Marble Nougat 22652 1

1. Beauty Blender

Pierwsze miejsce nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Beauty Blender to prawdziwy pionier wśród gąbek do makijażu, który zrewolucjonizował rynek akcesoriów. Jest to pierwsza gąbka na rynku, która wyparła tradycyjne pędzelki, zapewniając przy tym trwałość makijażu, estetykę i niesamowite krycie. To dzięki niej powstały kolejne, tańsze wersje. Trwała, łatwa do czyszczenia, kreująca trendy. Cena to około 90zł.
m11900636 P2065144 princ medium

bt przycisk sprawdz

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest