Frezarka do paznokci – jakie urządzenie sprawdzi się w użytku domowym?

Manicure jak z profesjonalnego salonu we własnym domu? Tak, to możliwe! Jednak pod pewnymi warunkami. Jednym z najważniejszych jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Żeby stylizacja w domowym zaciszu się udała, niezbędna jest frezarka do paznokci. Co to za sprzęt? Do czego służy? Jak wybrać model, który sprawdzi się w użytku domowym?

Frezarka do paznokci – czy będzie odpowiednia do użytku domowego? Jak z niej korzystać?

Zadbane paznokcie to marzenie niejednej kobiety. Nie każda jednak z nas może sobie pozwolić na systematyczne wizyty u manicurzystki. Na szczęście, o wygląd paznokci można zatroszczyć się samodzielnie. Potrzeba jednak do tego odpowiedniego sprzętu. Jednym z nich jest frezarka do paznokci. Do czego ona służy? Jak można ją wykorzystać w domu?

Frezarka kosmetyczna to urządzenie, które w profesjonalnym salonie manicure pracuje wręcz bez wytchnienia. Piłuje paznokcie, nadaje im pożądany kształt i długość, usuwa skórki oraz poleruje płytkę i przygotowuje ją do stylizacji. Do tych samych czynności może być wykorzystywana w domu. Wystarczy nabrać wprawy w posługiwaniu się nią, by osiągnąć efekty na miarę tych profesjonalnych. Urządzenie służy również do usuwania żelu i akrylu z paznokci, a także zrogowaciałego naskórka.

Taka wszechstronność jest możliwa dzięki wymiennym nakładkom – frezom. To one kształtują płytkę paznokcia i usuwają skórki. Dlatego przy wyborze sprzętu warto zwrócić na nie uwagę. Jedna frezarka do manicure pozwala zastąpić cały zestaw pilników, polerek i cążek. Sprawia, że przygotowanie paznokcia pod stylizację przebiega szybciej i łatwiej. Wykorzystanie sprzętu pozwala również uzyskać lepsze efekty, i to bez konieczności wcześniejszego zmiękczania płytek lub skóry.

Frezarka kosmetyczna – na co zwrócić uwagę przy wyborze modelu do domu?

frezarkaoczyszczaniepaznokci

Frezarka do paznokci to urządzenie, którego nie może zabraknąć w domu żadnej miłośniczki manicure. Nie musi być to jednak tak wydajne i rozbudowane urządzenie jak w przypadku profesjonalnego salonu. Jak więc wybrać odpowiedni sprzęt, by nie przepłacić, a zarazem otrzymać dobrą jakość.

Podstawowym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, jest moc. To ona w dużej mierze przesądza o skuteczności sprzętu. W przypadku użytku domowego z powodzeniem sprawdzi się frezarka kosmetyczna o mocy ok. 20 W. Kolejnym ważnym parametrem jest liczba obrotów. Do amatorskiego zastosowania odpowiedni będzie sprzęt oferujący 20 000 obrotów na minutę.

Równie istotną kwestią jest możliwość regulacji obrotów. Pozwala ona dostosować urządzenie do rodzaju podejmowanych działań, a także typu paznokci. Kruche paznokcie potrzebują większej delikatności. Natomiast mocne mogą wymagać bardziej zdecydowanego podejścia. Regulacja mocy ułatwi pracę nad jednymi i drugimi.

Frezarka do manicure – jakie frezy wybrać?

Jak zostało wspomniane, frezy to jedne z najważniejszych elementów frezarki. Dlatego przy wyborze urządzenia warto przyjrzeć się także im. Na rynku istnieje wiele uniwersalnych rozwiązań. To, na jaką opcję się zdecydujesz, zależy głównie od indywidualnych preferencji, a także dostępnego budżetu. Dużą popularnością cieszą się frezy diamentowe. Wykonane są one z hartowanej stali nierdzewnej, co zapewnia ich wytrzymałość.

Inną chętnie wybieraną opcją są frezy ceramiczne. Do ich produkcji wykorzystuje się tlenek cyrkonu, co jest gwarancją ich odporności na uszkodzenia. Na rynku dostępne są także frezarki do paznokci wyposażone we frezy z węglika spiekanego (karbidu). To bardzo trwałe rozwiązania, których można używać zarówno na sucho, jak i na mokro.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest