Endermologia na cellulit – jak działa? Sprawdzamy cenę i opinie

Nawet jeśli jesteś na diecie oraz prowadzisz aktywny tryb życia i twoja waga spada, często zmorą nadal pozostaje cellulit. Pomarańczowa skórka to nic innego jak nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Z pomocą przychodzi zabieg endermologii! Doskonale radzi sobie w walce z cellulitem, ale nie tylko. W dzisiejszym artykule dowiesz się w jaki sposób wygląda zabieg oraz jakie niesie za sobą korzyści dla zdrowia.

Endermologia a zdrowie

O zabiegu prawdopodobnie nie dowiedzielibyśmy się gdyby nie – Louis Paul Guitay. Po wypadku musiał poddać się długotrwałej rehabilitacji, polegała ona między innymi na wygładzeniu skóry za pomocą ręcznego masażu. Jak się okazuję, aby masaż przyniósł pożądane efekty podstawą jest umiejętność oraz technika jego wykonania. Guitay postanowił stworzyć maszynę, która będzie naśladować ruchy masażysty. Przy odpowiednim nacisku oraz naciągnięciu skóry przez urządzenie, można spodziewać się ogromnych rezultatów. Zabieg ten został nazwany endermologią i można z niego skorzystać w niejednym gabinecie kosmetycznym. Jego działanie jest na tyle silne, że swoje zastosowanie ma również w medycynie na przykład w leczeniu blizn bądź oparzeń.

Endermologia – jak wygląda

Jest to zabieg nieinwazyjny, wykonany metodą podciśnieniową, Polega na masowaniu problematycznych obszarów skóry za pomocą rolek. Jednocześnie urządzenie zasysa skórę dzięki czemu skóra staję się gładsza. Endermologia nie jest bolesna, przypomina relaksacyjny masaż na którym można się wyciszyć i odpocząć po ciężkim dni. Jest przyjemny, a dodatkowo wpływa na wygląd sylwetki.

Cena zabiegów

Aby masaż przyniósł pożądany efekt zabiegi muszą być wykonywane systematycznie. Zazwyczaj trzeba poddać się kilku sesjom, aby zauważyć rezultaty. W klinikach bądź gabinetach kosmetycznych zabieg endermologii można zakupić od razu w pakiecie. Najczęściej w formie 10 zabiegów. Koszt jest uzależniony od danej partii na którą chcemy wykonać endermologię. W zależności od miejsca wykonywania zabiegów cena waha się od 500 do nawet 4500 złotych. Jednak gabinety często proponują zniżki i można sporo zaoszczędzić!

Endermologia – jak długo utrzymuje się efekt?

Co prawda zabieg do najtańszych nie należy, jednak od czasu do czasu warto skusić się na modelowanie sylwetki. Utrzymanie efektu po endermologii w dużej mierze jest uzależnione od stylu żucia. Jeśli jesteś osobą aktywną, na pewno rezultaty będą długotrwałe. Każda osoba inaczej reaguje na zabiegi, jest to kwestia indywidualna, jednak aby utzymać gładką skórę zabiegi trzeba wykonywać regularnie – najlepiej co miesiąc.

Opinie klientów

Endermologia to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów w salonach kosmetycznych. Nie bez powodu, już po pierwszych masażach można zauważyć pierwsze efekty. Dzięki temu można się pozbyć celulitu, rozstępów, zmian skórnych po opażeniach, ciąży itp. Zanim jednak na dobre zaczniesz przygodę z endermologią koniecznie sprawdzaj swój stan skóry i jak reaguje ona na zasysanie oraz naciąganie. Przy delikatnej skórze nietrudno o popękane naczynka i siniaki.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest