Jak dobrać kolor szminki do typu urody?

Dobrze dobrane kolory – czy to w przypadku produktów kosmetycznych, czy ubrań – mogą całkowicie zmienić nasz wygląd. Właściwe kolory są w stanie rozjaśnić cerę i sprawić, że twoje spojrzenie stanie się bardziej wyraziste, a makijaż zostanie korzystnie podkreślony.

Jeszcze do niedawna modne były błyszczyki, które są na tyle uniwersalne, że niemal każda kobieta na całym świecie docenia ich siłę. Ostatnimi czasy jednak do łask powróciły szminki, które mają o wiele intensywniejsze kolory i wymagają nieco więcej precyzji przy aplikacji. Nie każdej kobiecie dobrze jest w intensywnej czerwieni, podobnie jak nie na każdych ustach sprawdzi się chłodny róż.

Jak określić kolor karnacji?

Wybierając kolor szminki powinnaś przede wszystkim zwrócić uwagę na kolor swojej karnacji. Aby określić odcień skóry, rozważ następujące rzeczy:

• Czy po opalaniu twoja skóra staje się czerwona, czy nabiera ciemniejszej, złotawej barwy? Jeśli opalasz się na czerwono, masz chłodną, jeśli na jasnobrązowo, ciepłą karnację.
• Spójrz na kolor żył na nadgarstkach – jeśli są niebieskie, oznacza to, że masz chłodny typ urody, jeśli są zielone – prawdopodobnie masz ciepłą karnację. Jeśli ciężko Ci określić ich kolor – twoja karnacja jest neutralna.
• Kolor oczu (zazwyczaj) też może pomóc w określeniu odcieni cery. Jeśli masz jasny kolor oczu, o chłodnych barwach szarości i/lub niebieskiego, masz chłodną karnację. Jeśli tęczówki są brązowe, zielone, lub posiadają nawet odrobinę piwnego lub złotego elementu (np. szare oczy z piwnym „słoneczkiem” wokół źrenicy), prawdopodobnie masz ciepłą lub oliwkową karnację.

Kolor szminki a kolor karnacji

1. Oliwkowa/neutralna karnacja…

-ciemniejsza oliwkowa: szminka ciemnoróżowa, koralowa
Jeśli masz ciemniejszą oliwkową karnację, wiele purpurowych i brązowych odcieni może zlać się z cerą. Nie możesz się jednak pomylić z ciemnoróżową szminką. Koralowe kolory, ale nie te mocno fluorescencyjne, tylko te bardziej stonowane, mogą podkreślić i uwydatnić twoje naturalne oliwkowe kolory.

-jaśniejsza oliwkowa: szminka ciemnofioletowa, bordowa
Ciemna szminka najlepiej pasuje do tych neutralnych i jaśniejszych odcieni oliwkowej skóry. Zamiast delikatnego fioletu, spróbuj odważniejszego koloru ciemnofioletowego, śliwkowego lub jagodowego. Zamiast intensywnej czerwieni użyj pomadki w kolorze bordowym, lub taką w kolorze czerwonego dojrzałego wina.

2. Jasna/chłodna karnacja…

-bardzo jasna, porcelanowa: szminka różowa, w kolorze chłodnej czerwieni lub fioletu
Jeśli twoja cera jest bielsza niż kartka papieru, odważne, ciemne kolory nie będą dobrze na tobie wyglądać. Jeśli jednak chcesz podkreślić usta intensywnym kolorem, wypróbuj odcieni na bazie niebieskich pigmentów: róż w kolorze gumy do żucia, fuksja, delikatne fiolety, kolor poziomki.

-neutralna, chłodna cera: szminka w kolorze intensywnej czerwieni
Jeśli masz jasną skórę o chłodnym odcieniu, to prawdopodobnie dobrze wyglądasz w blondzie. Co znaczy też, że możesz się zmierzyć z prawdziwą, intensywną czerwienią. W prawdziwie ognistych czerwieniach zawsze jest odrobina niebieskiej nuty, która pomaga zneutralizować wszelkie zaczerwienienia skóry i sprawia, że zęby wydają się bielsze.

-bardzo jasna, z nutą ciepła: szminka w kolorze żywej pomarańczy
Jeśli twoja cera jest bardzo jasna, ale ma też ciepłe, żółte odcienie, to wszystko wskazuje na to, że posiadasz azjatycki typ karnacji. W tym przypadku najbardziej sprawdzą się wszelkie odcienie kolorów pomarańczowych i rdzawych, które sprawią, że twarz się ożywi i nabierze dziewczęcego blasku.

3.Cera śniada, ciemna

Jeśli masz egzotyczne korzenie i twoja cera jest naturalnie ciemna przez cały rok najlepiej sprawdzą się szminki w kolorach fioletowobrązowych. Doskonale też będą wyglądać wszelkie czerwienie przełamane brązem, ale także czerwienie malinowe i burgund.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.