5 błędów w pielęgnacji twarzy

Wiele kobiet nieświadomie szkodzi swojej cerze. Moglibyśmy tutaj wymienić długą listę popełnianych błędów w pielęgnacji twarzy, lecz skupimy się jedynie na tych najistotniejszych. Pamiętaj, że powinnaś, jak najszybciej je wyeliminować, ponieważ skutki zaniedbania naprawdę mogą być bardzo uporczywe, między innymi pryszcze, zaskórniki, czy rozszerzone pory, a to jedynie wierzchołek góry lodowej! Koniecznie sprawdź, jakie najczęściej popełniamy błędy w pielęgnacji twarzy.

Nieprawidłowo zmywasz makijaż

Wiesz, że skóra wokół oczu ma 15 razy mniej gruczołów łojowych niż skóra twarzy i jest 5 razy cieńsza? A jednak mimo to, bardzo wiele z nas rozciąga, a przede wszystkim trze płatkiem kosmetyczny skórę pod oczami. Skutek? Szybsze pojawienie się zmarszczek. Zrezygnuj z takiego agresywnego demakijażu, przecież nie chcesz, aby pojawiły Ci się zmarszczki, które potrafią dodać wiele lat do wyglądu!

Do poprawnego demakijażu oczu koniecznie potrzebujesz dobrego płynu na bazie olejku, który rozpuści wszystkie resztki kosmetyków. Pamiętaj, że musi on być naprawdę skuteczny.
Podczas demakijażu oczu ważne jest też, abyś przez chwilę potrzymała kosmetyk na rzęsach i powiekach, żeby formuła miała czas zadziałać. Następnie możesz zmyć resztki płatkiem kosmetycznym, przesuwając go w kierunku od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oczu – nie odwrotnie! Staraj się przy tym nie naciągać skóry.

Używasz jedynie płynu micelarnego

Nic dziwnego, że płyny micelarne są naszymi ulubionymi produktami. Bardzo szybko i skutecznie usuwają nasz makijaż, a przy tym nie zostawiają tłustego filmu. Produkt idealny, można by powiedzieć. Jednak niewiele osób korzystających z takich produktów wie, co znajduje się w środku, a są nimi między innymi substancje powierzchniowo-czynne, czyli innymi słowy, detergenty, dzięki którym nasz makijaż zostaje szybko i bezproblemowo usunięty. Są to detergenty, które pozostają na skórze, wysuszają ją i w dłuższej perspektywie powodują szybsze starzenie. Dlatego najlepszą radą, jaką możemy Ci dać, jest to, że zawsze powinnaś spłukiwać wodą płyn micelarny. Koreańska pielęgnacja twarzy mówi nam o tym, że najlepsze jest oczyszczanie dwuetapowe, czyli najpierw wykonujemy demakijaż olejkiem lub mleczkiem, a następnie przechodzimy do mycia twarzy żelem bez silnego detergentu (np. SLS) lub delikatną pianką.

Wyciskasz stany zapalne

Każdy stan zapalny na twarzy powoduje uwalnianie się wolnych rodników, które niszczą składniki budulcowe skóry, takie jak kolagen i elastyna, które odpowiadają za jędrność i sprężystość skóry. Im jest ich mniej, tym szybciej się starzejemy. Jesteśmy pewni, że na pewno nie raz się na tym złapałaś. Większość z nas wie, że nie jest to dobre, natomiast do końca wiemy, czym to skutkuje. Wyciskając pryszcze, czy zaskórniki narażamy się na jeszcze większe spustoszenia na twarzy takie jak rozciąganie, czy tarcie to dla niej ogromny stres. Nie zapominajmy także o tym, że wyduszane pryszcze pozostawiają po sobie pamiątkę w postaci przebarwień, czy blizn. Pielęgnacja twarzy krok po kroku, powinnaś zacząć od regularnego złuszczania cery, które odblokowuje pory i zmniejsza tendencję do powstawania niedoskonałości.

Nie tonizujesz twarzy zaraz po myciu

Pamiętaj o jednej ważnej zasadzie – po umyciu twarzy masz tylko 60 sekund na to, aby wyrównać jej pH i ją nawilżyć. W ciągu każdej kolejnej minuty skóra się odwadnia i rozregulowuje, ponieważ naruszona została jej naturalna bariera ochronna. Cera staje się sucha i podrażniona albo odwrotnie, zaczyna produkować duże ilości sebum, co prowadzi do powstawania niedoskonałości. Nasza rada – powinnaś po myciu jak najszybciej użyć łagodząco-nawilżającego toniku

Używasz zbyt wielu kosmetyków

Co za dużo, to niezdrowo. Tutaj to powiedzenie idealnie się wpasowuje. Każda z nas ma w swojej łazience miliony produktów. Każdy z nich ma swoje specjalne przeznaczenie, jest na inną część twarzy. Jednak niewiele osób wie, że używanie kilkunastu kosmetyków do twarzy każdego dnia bardzo źle wpływa na stan naszej cery. Powinnaś się stosować do tej zasady: krem i serum – codziennie, peeling – dwa razy w tygodniu, natomiast maski – raz na tydzień.

Podsumowując, jak możemy wyżej zauważyć, zapewne większość z nas w swoim życiu popełniła przynajmniej jeden z powyżej wymienionych błędów. Aczkolwiek to nic złego, jednak koniecznie powinnaś je wyeliminować, aby nie narażać swoje cery na niemiłe niespodzianki.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest