3 sposoby na wyprostowanie włosów bez prostownicy

Pragniesz posiadać proste, błyszczące włosy, ale jednocześnie boisz się je zniszczyć używając prostownicy? Całe szczęście istnieje kilka sposobów alternatywnych, a my proponujemy trzy najbardziej skuteczne, prostujące włosy bez wykorzystania prostownicy.

3 sposoby na wyprostowanie włosów bez prostownicy

1. Wzbogacona odżywka do włosów

Ten sposób oferuje prostowanie włosów przy użyciu odżywki, którą zawsze stosujesz po umyciu włosów z dodatkiem kilku kropel olejku migdałowego. Najlepiej gdyby odżywka miała również właściwości prostujące, a olejek wzmocniłby ten efekt oraz zapobiegał przed suchością i puszeniem się włosów. Przed nałożeniem odżywki i użyciem szamponu w zasadzie polecić może jeszcze jeden dodatkowy ruch. Wymieszaj kubek mleka kokosowego z sokiem z cytryny i nałóż na włosy i skórę głowy, pozostawiając mieszankę na 20 minut. Doda to włosom gładkości i nawilżenia.

dryhair

2. Czesanie włosów po umyciu, aż wyschną

Metoda ta może być stosowana osobno bądź jako kolejny krok po wykonaniu opisywanych powyżej czynności. Wystarczy czesać mokre włosy i pociągać dłońmi co kilka minut póki nie wyschną. Co prawda może to być dość czasochłonny sposób, szczególnie przy włosach gęstszych i grubszych, ale czego nie zrobi się dla ich zdrowego wyglądu, prawda? W dodatku może wzbogacić tę czynność korzystając z zimnego nawiewu suszarki, susząc włosy od góry.

3.Prostowanie nocne

Po umyciu włosów podziel je na dwie części, każdą związując w kucyka gumką tak, by znajdowała się ona tuż przy szyi. Następnie nałóż kolejną gumkę do włosów, tym razem na oba kucyki, związując je luźno 5cm poniżej poprzedniego wiązania. W ten sposób nakładaj kolejne gumki, aż dojdziesz do końca włosów. Należy uważać, by wiązać oba kucyki naprawdę bardzo luźno, by rano po iść ściągnięciu nie pozostały żadne odkształcenia.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest