LUNCHBOX. Zdrowe i smaczne posiłki do pracy – recenzja książki

Książka LUNCHBOX Zdrowe i smaczne posiłki do pracy

Zapewne wiecie już, że codzienna dieta wpływa na nasze samopoczucie i wygląd. Ale czy zdajecie sobie sprawę, jak ogromną rolę odgrywa jedzenie w pracy układu nerwowego oraz poznawczych funkcjach mózgu? Pracownicy, którzy regularnie jedzą zbilansowane, zdrowe posiłki osiągają o 25% większą wydajność pracy! Dlatego nie mamy wątpliwości, że książka, którą Wam dziś przedstawiamy, ma szansę polepszyć wasze zdrowie, wygląd, samopoczucie i życiową wydajność! Dyplomowane dietetyczki Ewa Sypnik-Pogorzelska i Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska pokażą wam, jak skomponować nie tylko szybkie i maksymalnie zdrowe, ale też oszałamiająco smaczne lunchboxy do pracy. 

LUNCHBOX. Zdrowe i smaczne posiłki do pracy – zdrowe odżywianie jeszcze nigdy nie było tak łatwe! 

Ta praktyczna i przemyślana książka jest wyjątkowo przydatna wszystkim, którzy stoją przed codziennym wyzwaniem: przygotowaniem dobrego lunchu do pracy czy na uczelnię. Wiemy, że w pudełku powinien znajdować się zdrowy i dobrze zbilansowany posiłek, ale niestety na tym często nasza wiedza się kończy. Gdy przychodzi co do czego – dość trudno nam go przygotować. Ogranicza nas wyobraźnia, a także brak jakiegokolwiek planu. W efekcie sięgamy po oklepane (i niestety niezbyt zdrowe) kanapki z białego pieczywa, wędliny i sera. Szczytem finezji jest wciśnięcie między kromki kawałka pomidora lub ogórka. Tymczasem to właśnie kolorowe, odżywcze i pełne witamin warzywa powinny stanowić ½ naszego posiłku. Idealnie skomponowany lunchbox nie musi być świętym Graalem Twojej codziennej diety. Z książką LUNCHBOX Ewy Sypnik-Pogorzelskiej i Magdaleny Jarzynki-Jendrzejewskiej bez żadnego problemu stworzysz doskonały posiłek do pracy. Gwarantujemy, ze jedzenie sprawi ci mnóstwa przyjemności, a przy tym:

  • nie spędzisz żmudnych godzin w kuchni przygotowując go, 
  • nie zmarnujesz ani czasu, ani pieniędzy, ponieważ bez problemu wykorzystasz wszystkie produkty z listy zakupów. 

To nie wszystko. Przepisy na lunche poprzedza garść bardzo przydatnych,  praktycznych porad na temat zasad odżywiania, komponowania posiłków, a nawet tego, jak wybrać dobrej jakości pudełko na lunchbox (bez szkodliwego styrenu lub bisfenolu A) i jak odczytywać oznaczenia na plastiku. 

LUNCHBOX Zdrowe i smaczne posiłki do pracy

 LUNCHBOX. Zdrowe i smaczne posiłki do pracy – rozdziały, posiłki i kategorie

Książka jest podzielona na kilka rozdziałów, z których każdy koncentruje się na różnych aspektach przygotowywania lunchboxów. Pierwszy rozdział wprowadza nas w świat zdrowego żywienia, podkreślając znaczenie zbilansowanej diety i roli, jaką odgrywa ona w naszym życiu. Kolejne rozdziały zawierają przepisy na posiłki do pracy, podzielona na sprytne kategorie: sałatki, makaron i kasze, michy rozmaitości ( w tym także osobno dodatki do michy, takie jak marynowane, grillowane tofu, kotleciki z boczniaków i tofu, wołowe meatballs, przepisy na sosy i pesto), wrapy i omlety kanapki oraz ich alternatywy, takie jak spring rollsy z pieczonym łososiem, muffiny na słono, gofry gryczane, bananowe pancakes i wiele, wiele innych. Ostatni rozdział poświęcony jest smacznym i szybkim koktajlom do pracy. To idealna opcja gdy masz mało czasu na przygotowanie posiłku: po prostu wrzucasz wszystkie produkty do blendera i w kilka chwil masz gotowy smaczny, zdrowy posiłek! 

lunchbox przepis na sałatkę zbrokułu

Zalety książki 

Dlaczego książka LUNCHBOX. Zdrowe i smaczne posiłki do pracy skradła nasze serca? Nie tylko dlatego, że teraz każdy z nas przynosi do biura śniadaniówkę pełną zdrowych pyszności! Dzięki dobremu planowaniu i posiłkom szybkim do stworzenia mamy co wieczór więcej czasu na swoje zainteresowania: nie marnujemy go w kuchni!

lunchbox do pracy sałatka z kaszą jaglaną

Doceniamy pomysłowość, piękne zdjęcia posiłków oraz pełen profesjonalizm autorek, a ponadto: 

  • przystępnie podane wiadomości praktyczne i wiedzę z zakresu komponowania posiłków,
  • rozdział poświęcony pojemnikom na żywność i oznaczeniach plastiku,
  • doskonale skomponowany układ książki i podział posiłków (osobno sałatki, makarony, wrapy i tortille, misy mocy oraz smaczne i zdrowe kanapki i koktajle),  co bardzo pomaga planować lunch na następny dzień, wykorzystując składniki dostępne w lodówce: np. jeśli został Wam makaron lub kasza z obiadu, wystarczy zajrzeć do odpowiedniego działu, nie szukając gorączkowo po całej książce propozycji na lunch z makaronem,
  • praktyczne, poręczne wydanie, które możecie zabrać ze sobą do pracy, by szybko skomponować posiłek na miejscu,
  • praktyczny planer lunchboksów razem z listą zakupów.

książka LUNCHBOX. Zdrowe i smaczne posiłki do pracy micha rozmaitości

Książkę LUNCHBOX. Zdrowe i smaczne posiłki możecie kupić TUTAJ. Życzymy smacznych i zdrowych posiłków!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest