Targi Kielce w ekologicznym stylu

Produkty ekologiczne i bio szturmem zdobywają polski rynek. Dziś zaopatruje się w nie co trzeci Polak, głównie w sklepach z ekologiczną żywnością, ale również bezpośrednio od rolników. Dla tak dynamicznie rozwijającego się rynku (ponad 15% w skali roku) wydarzenia branżowe są niezwykle istotne. Targi ECO-STYLE odbywające się 20-22 kwietnia 2018 w Targach Kielce dedykowane są wszystkim, którzy działają w branży produktów ekologicznych, a także konsumentów preferujących zdrowy i ekologiczny styl życia. Żywność ekologiczna jest coraz chętniej wybierana, głównie przez osoby dbające o swoje zdrowie. Specjaliści są zdania, że większość chorób cywilizacyjnych bierze się z substancji chemicznych dodawanych do pożywienia. Warzywa i owoce ekologiczne zawierają znacznie więcej działających antyrakowo przeciwutleniaczy, w tym resweratrolu, który opóźnia proces starzenia się. Mają również więcej błonnika, minerałów i witamin.

Ekologiczne, czyli jakie?

A kiedy producent może nazwać swoją żywność „eko” lub „bio”? Według prawa unijnego wtedy, kiedy w co najmniej 95 proc. wyprodukuje ją metodami ekologicznymi. Wszelkie owoce, warzywa i ziarna, z których wytwarza się dane produkty, nie mogą zawierać nawet śladowych ilości sztucznych nawozów oraz pestycydów. Ekożywność to również takie produkty, które zostały wytworzone bez jakichkolwiek syntetycznych dodatków do żywności – konserwantów, barwników, dodatków smakowych czy barwników. Wybierając produkt z napisem „bio”, lub „eco” zwróćmy także uwagę czy posiada on odpowiedni certyfikat. Jedną z ważniejszych jednostek certyfikujących w Polsce jest Ekogwarancja, posiadająca upoważnienie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do przeprowadzania kontroli oraz wydawania i cofania certyfikatów w rolnictwie ekologicznym i jednoczesny partner Targów ECO-STYLE.

eco style logo

Przyjdź i przekonaj się sam

Wystawa ECO-STYLE w Targach Kielce jest doskonałą okazją by zapoznać się z aktualną ofertą ekologicznych gospodarstw, producentów, przetwórców, dystrybutorów czy hurtowników ekoproduktów. Wystawcami są tu bowiem zarówno firmy dobrze rozpoznawalne na polskim rynku eko jak i przedsiębiorcy dopiero debiutujący ze swoją ofertą. Oferta produktowa obejmuje zarówno żywność ekologiczną i naturalną (wysokiej jakości artykuły spożywcze, produkty regionalne, regionalne browary i napoje) jak i kosmetyki ekologiczne, parafarmaceutyki, ekologiczne środki czystości, ekologiczne produkty dla dzieci czy urządzenia AGD do produkcji naturalnych produktów. Kompleksową ofertę Targów ECO-STYLE uzupełniają wydarzenia towarzyszące m.in. III

Międzynarodowe Targi Zdrowia i Urody HEALTH & BEAUTY dotyczące zdrowegoodżywiania i właściwej pielęgnacji ciała oraz X Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE czy XXV Targi Ogrodnicze i Działkowe OGRÓD i TY.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest