Suplement diety Saw Palmetto

Suplement diety Saw Palmetto

Suplement diety Saw Palmetto to doskonały sposób na poprawę zdrowia. Już dziś dowiedz się, kiedy warto po niego sięgnąć!

Jakie właściwości prozdrowotne ma palma sabałowa?

Palma sabałowa, zwana także Saw Palmetto, od wieków znajduje zastosowanie w naturalnej medycynie Indian. Naturalnie roślina występuje głównie na terenie Ameryki Południowej, Stanów Zjednoczonych oraz zachodnich Indii. Surowcem medycznym pozostają fioletowo-czarne owoce poddawane procesowi suszenia. Pozyskiwany następnie ekstrakt stanowi podstawę do wytwarzania naturalnych suplementów diety.

Saw Palmetto słynie z wyjątkowego składu, w którym znajdziemy liczne związki biologicznie aktywne, do których należą m.in. flawonoidy, fitosterole, kwasy tłuszczowe, polisacharydy, pochodne witaminy E oraz β-karoten. Związki warunkują prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu oraz zmniejszają ryzyko wystąpienia poważnych chorób i niedoborów.

Palma sabałowa wykazuje ponadto właściwości antyandrogenne, dzięki czemu zapobiega wypadaniu włosów oraz hamuje łagodny rozrost prostaty. Roślina skutecznie przekształca dihydrotestosteron (DHT) w jego słabszy metabolit – androstanodiol. W medycynie naturalnej owoce Saw Palmetto stosowane były głównie do łagodzenia objawów ze strony układu moczowego.

Na co pomaga suplement diety Saw Palmetto?

Suplement diety Saw Palmetto wyróżnia się bogatym składem chemicznym, przez co kompleksowo wpływa na wzmocnienie organizmu i układu odpornościowego. Wykazuje działanie przeciwkaszlowe oraz wspomaga pracę układu trawiennego. Współcześnie najczęściej stosowana jest do profilaktyki chorób prostaty. Ekstrakt z palmy sabałowej pomaga także w łagodnych zmianach przerostowych gruczołu krokowego. Roślina charakteryzuje się wielokierunkowym działaniem. Wpływa na produkcję hormonów odpowiedzialnych za powiększanie się prostaty oraz posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Owoce palmy sabałowej mogą być też traktowane jako element profilaktyki przeciwnowotworowej prostaty.

Co więcej, wyciąg znajduje zastosowanie w codziennej diecie kobiet. Suplement diety Saw Palmetto zapobiega łysieniu androgenowemu. Zmniejsza wypadanie włosów, poprawiając jednocześnie ich gęstość. Ekstrakt roślinny pozytywnie wpływa na ich wygląd i kondycję. Włosy stają się grubsze oraz dobrze odżywione. Palma sabałowa pomaga przy tym w regulacji wydzielania sebum, dzięki czemu sprawdzi się w pielęgnacji włosów przetłuszczających się.

Kiedy warto sięgnąć po suplement diety Saw Palmetto?

Po suplementy diety z palmą sabałową mogą sięgać mężczyźni w każdym wieku. Preparaty szczególnie dobrze spiszą się w przypadku mężczyzn w okolicach 50 roku życia, gdy znacznie wzrasta ryzyko przerostu prostaty. Saw Palmetto przyda się w przypadku androgenowej utraty włosów. Tabletki wykazują skuteczność również w leczeniu łysienia mężczyzn z zakolami. Ekstrakt wybierają kobiety w okresie menopauzy oraz chorujące na PCOS. Warto pamiętać o tym, że łysienie androgenowe u kobiet może mieć przy tym charakter dziedziczny.

Suplementu diety nie należy jednak przyjmować w okresie ciąży oraz karmienia piersią. Palma sabałowa może wchodzić ponadto w interakcje z lekami antykoncepcyjnymi oraz tymi zawierającymi hormony płciowe. Należy zrezygnować także z przyjmowania wyciągu roślinnego 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem chirurgicznym.

Jak wybierać najlepsze suplementy diety?

Najlepiej zdecydować się na zakupy w zaufanym sklepie z suplementami diety, w którym znajdziesz jedynie najwyższej jakości ekstrakty z palmy sabałowej. W ofercie firmy Swanson dostępne są sprawdzone wyciągi Saw Palmetto z dodatkiem oleju z pestek dyni, który ułatwia przyswajalność składników aktywność.

Na stronie producenta dostępny jest bezcukrowy i bezalkoholowy ekstrakt w płynnej formie. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które mają problem z połykaniem tabletek. Wygodny zakraplacz pozwala na precyzyjne dawkowanie. Pamiętaj o tym, aby stosować produkt zgodnie z zaleceniami przedstawionym na opakowaniu.

Artykuł promocyjny.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest